NIEZWYKŁA KRAINA QUATRONUM
Dołącz do nas już dziś!
MAGIA I PRZYGODA
Jakiej nie doświadczysz nigdzie indziej!

Kraina Quatronum

Jest rzeczywistym odzwierciedleniem marzeń każdego, kogo fascynuje literatura i filmy z kręgu szeroko rozumianej fantastyki, ze szczególnym naciskiem na przygody dziejące się w różnych światach fantasy.

Inspiracją twórców krainy są historie, przygody, legendy i opowieści z dziesiątek publikacji autorów różnej narodowości, którzy tworzą fantastyczne światy, ciekawych bohaterów i niesamowite scenariusze zdarzeń. Do autorów tych należą przede wszystkim: J. K. Rolling ze swoją serią przygód o Harrym Potterze, J. Flanagan ze zwiadowcą Willem Treatym i jego kompanami Halten, Horacem, Alyss, J. R. R. Tolkien z rodem Bagginsów, R. Riordan z utalentowanym Percym Jacksonem, C. S. Lewis z dziećmi Adama i Ewy, P. V. Brett z wytatuowanym runami po uszy Arlenem, T. Zahn – jeden z autorów wielkich serii dot. „Gwiezdnych Wojen” i wielu, wielu innych autorów, których powieści są mniej popularne, czy skierowane do węższej grupy czytelników, choćby z uwagi na wiek.

Moszna_3
Kliczków_3-500x250
Gniew_3
Moszna_1
Kliczków_4-500x250
tumblr2015_kliczkow1-0015-data20140228-500x250

Przygody głównych bohaterów powieści oraz elementy ich życia codziennego są umiejętnie komponowane w świat Quatronum, który skądinąd posiada własne postacie, terytoria, spiski, intrygi i wszelkie elementy, które muszą znaleźć się w porządnym świecie fantasy. Mapa Quatronum obejmuje nie tylko zamki i pałace, takie jak: Gniew, Czochę, Kliczków, Krasiczyn, Mosznę, Baranów Sandomierski, Giżycko, Witaszyce, czy Golub ale również miasta, m.in.: Warszawę, Katowice, Trójmiasto, Wrocław oraz niemieckie Drezno, czeską Pragę, czy ukraiński Lwów. We wszystkich tych miejscach aktywnie działają quatrobohaterowie: Namiestnik, Lord Protector, Valerius Virtus, czy ród Sanguinów.

slider675_moszna3
slider675_kliczkow4
slider675_gniew1
slider675_czocha6
slider675_krasiczyn1
gizycko_2
witaszyce
IMG_9574_0273
zamek

Naturalnie wydarzenia w Krainie Quatronum przyjmują najwyższe obroty w czasie, kiedy dzieci i młodzież mają wolne od powszechnej nauki, czyli w ferie zimowe i wakacje letnie. Wtedy to swoje podwoje otwierają Szkoły w Quatronum, które w niezwykły sposób łączą zdobywanie pożytecznych umiejętności z zabawą w „rzeczywisty świat fantasy”. Quatronum, jako świat łączący fanów fantastycznych przygód dziejących się w tajemniczej przeszłości oraz tych, którzy wolą zaglądać daleko w przyszłość, posiada na swoich ziemiach szkoły – programy zabawy – dla nich wszystkich.

Szkoła Czarodziejów odpowiada miłośnikom zaklęć, mocy wewnętrznej, niewyjaśnionych zdarzeń, szczególnie polecana fanom Harry’ego Pottera, jest zobowiązania do kształcenia uczniów – młodych czarodziejów, którzy obronią Krainę przez złymi czarnoksiężnikami i postaciami parającymi się czarną magią.

Szkoła Tropicieli, jako zbrojne ramię Krainy, jest odpowiedzią dla chcących pobawić się w bycie rycerzem, zwiadowcą, kurierem, posłańcem i innymi bohaterami, gdzie wzorem do naśladowania jest Halt ze swoim uczniem Willem Treatym, czy Frodo Baggins.

Szkoła Iluzjonistów to gratka dla fascynatów nie tylko sztuki iluzji (znikających kart, lewitującego stolika), ale również tajemniczej „alchemii” – mieszania odczynników chemicznych, żeby powstał dym itd.

Quatronum, jako kraina istniejąca od zawsze i na wieki, we wszystkich czasach i w każdej przestrzeni, nie zapomina o fanach „Gwiezdnych Wojen”, czy „Star Treka”, dla których otwiera Gwiezdną Akademię, której rekruci każdego lata bronią przejścia portalem czasu przed galaktycznymi wrogami Quatronum…

Konstrukcja każdej z tych „szkół” wzorowana jest na systemie szkolnictwa Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych Ameryki, w którym uczniowie dzieleni są na grupy, w zależności od typu szkoły są to bractwa, domy, frakcje; w którym kładzie się szczególny nacisk na kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postaw dobrej współpracy, zaangażowania; a przede wszystkim na rozwijanie pasji, zainteresowań, talentów. Wszystko to, w atmosferze zamków i pałaców, w klimacie ulubionej książki, prowadzi do świetnej zabawy, wspomnień oraz skutecznie przyczynia się do zawierania znajomości i przyjaźni z osobami podobnymi do Ciebie!