Szkoła Czarodziejów LAMMA AR
"Hrabina Nixmontis"
Szkoła Czarodziejów LAMMA AR
w Zamku Moszna 14.01 - 20.01.2018
Szkoła Czarodziejów LAMMA AR
w Zamku Moszna 21.01 - 27.01.2018
Szkoła Czarodziejów LAMMA AR
w Zamku Moszna 28.01 - 03.02.2018
Szkoła Czarodziejów Lamma-Ar
w Zamku Moszna 18.02 - 24.02.2018
Zadzwoń! 728 66 33 23
Napisz! kontakt@szkolaczarodziejow.pl
 
 

Szkoła Czarodziejów LAMMA AR w Zamku Moszna
„Hrabina Nixmontis”

Uczestnicy przenoszą się w świat, pełen przygód, nowych, ciekawych znajomości oraz niecodziennych zajęć. Poza starannie dobranymi Profesorami (wychowawcami), niesamowitą atmosferę buduje wielkość i tajemniczość Zamku. Raj dla fanów Szkoły Magii i Czarodziejstwa Hogwart! Przednia zabawa inspirowana przygodami trójki przyjaciół: Harry’ego Pottera, Hermiony Granger i Rona Weasly’a.

„Hrabina Nixmontis” – opis fabuły wkrótce…

Z kroniki Lamma Aru, Księstwa Samotnej Góry…

W sąsiedztwie Stolicy Quatronum – Zamku Moszna – coraz częściej dochodziło do grabieży i zamieszek, wywoływanych przez maruderów, których liczba drastycznie wzrosła w wyniku niespokojnych czasów i chaosu wywoływanego przez wyznawców Sanguinów. Bezczelność maruderów osiągnęło apogeum, gdy przebrani wślizgnęli się na maskowy bal do serca Krainy. Na szczęście czarodziejom udało się zdemaskować łotrów. Niemniej skutkiem ich niecnych poczynań było osłabienie Tiary, która straciła moc przydzielania do Domów. Lord Protector wraz z Namiestnikiem uznali, że czas przywołać Założycieli Domów lub ich awatarów. Dzięki ich staraniom Tiara odzyskała swą pradawną moc. Oczywiście bez pomocy czarodziejów oraz Ambasadorów i Arcymistrzów, którzy realizowali plan działania, mimo intryg i pułapek zastawianych przez Damaris i jej popleczników, to jakże trudne zadanie z pewnością zakończyłoby się niepowodzeniem.

Zakwaterowanie i wyżywienie

Zamek Moszna, położony w gminie Strzeleczki nad rozwidleniem lewych dopływów Odry, woj. opolskie. Zabytkowy obiekt klasy turystycznej. Uczestnicy mieszkają w dormitoriach zamkowych – pokojach (3-6 osobowych) wyposażonych w łóżka (w tym łóżka turystyczne tzw. „dostawki”), stół, krzesło, szafę, gniazdko elektryczne. Łazienki (WC, umywalki, prysznic) znajdują się na każdym piętrze (są to łazienki wspólne osobne dla chłopców, osobne dla dziewcząt). Uczestnicy są zakwaterowani w głównym budynku zamkowym.

W każdym osobodniu uczestnik otrzymuje 3 główne posiłki tj. śniadanie, obiad (2 dania), kolację. Do obiadu podawany jest dodatkowo deser. Podczas posiłków podawane są napoje zimne lub ciepłe.

Ekwipunek Czarodzieja

Uczestnik otrzymuje w pakiecie: szatę czarodzieja szytą na miarę, koszulkę z kolorowym nadrukiem, różdżkę drewnianą, herb domu Szkoły Czarodziejów, świadectwo ukończenia Szkoły Czarodziejów.

Termin, cena, transport

Termin I: 14.01.2018 – 20.01.2018

Termin II: 21.01.2018 – 27.01.2018

Termin III: 28.01.2018 – 03.02.2018 (OFFLINE HOLIDAY)

Termin IV: 18.02.2018 – 24.02.2018

Cena z transportem własnym rodzica: 1400,00  zł

Cena z transportem organizatora:  1600,00 zł 

Transport do Zamku Moszna w terminie 14.01 – 20.01.2018 planowany jest z miast: Szczecin, Wrocław, Warszawa, Katowice.

Transport do Zamku Moszna w terminie 21.01 – 27.01.2018 planowany jest z miast:  Szczecin, Wrocław, Warszawa, Katowice.

Transport do Zamku Moszna w terminie 28.01 – 03.02.2018 planowany jest z miast: Łódź, Lublin, Warszawa, Katowice.

Transport do Zamku Moszna w terminie 18.02 – 24.02.2018 planowany jest z miast: Bydgoszcz, Poznań, Kraków, Warszawa, Katowice.

Informacja transportowa znajdzie się w panelu TRANSPORT najpóźniej na 7 dni przed rozpoczęciem imprezy.

Wycieczka fakultatywna

Miejsce: Złoty Stok – kopalnia złota

Koszt: 70 zł

Program

Inauguracja semestru Szkoły Czarodziejów przy uroczystej kolacji, w czasie której uczestnicy otrzymują szaty. Po kolacji następuje przydział do Domów Szkoły Czarodziejów, tzw. „Tiara Przydziału” oraz przedstawienie Profesorów. Od tego momentu uczestnicy stają się uczniami Szkoły Czarodziejów – przyszłymi czarodziejami.

Zajęcia i imprezy* realizowane w Szkole Czarodziejów** skupione są wokół następujących Wydziałów:

Wydział Nauk Stosowanych:

przedmioty: zielarstwo i ziołolecznictwo (nauka o ziołach i ich wpływie na zdrowie człowieka), kryptografia i kryptoanaliza (nauka kodowania i dekodowania wiadomości za pomocą szyfrów), pierwsza pomoc (nauka podstawowych umiejętności z zakresu pierwszej pomocy), warsztaty kreatywności (kształtowanie umiejętności wolnego, nieograniczonego myślenia), eksperymenty i doświadczenia (wybrane elementy z dziedziny fizyki i chemii),

imprezy: Konkurs Kreatywności „Magia Umysłu”.

Wydział Umiejętności Nadzwyczajnych:

przedmioty: wróżbiarstwo, czyli sztuka przepowiadania przyszłości i odkrywania tajemnic przeszłości (symulacja wróżenia różnymi technikami), studnia zaklęć (nauka zaklęć stosowanych w książkach o przygodach Harry’ego Pottera – po zajęciach istnieje możliwość dołączenia do Klubu Pojedynków), historia magii i Magów (wybrane elementy z historii magii zaczerpnięte z różnych kręgów cywilizacyjnych), Potęga Run (nauka kreślenia Run i ich znaczenie), różdżkoznawstwo (wiedza dot. rodzajów różdżek, ich znaczenia oraz budowy), alchemia i eliksiry (m.in.: bezpieczne zabawy z suchym lodem czy ciekłym azotem), galeria talizmanów (wybrane elementy z wiedzy o talizmanach, amuletach – rodzaje, historia, znaczenie),

imprezy: Turniej Trójmagiczny (trzy zadania dla wybranych uczestników z każdego Domu), Quiz Wiedzy o Świecie Harry’ego Pottera, zabawa fabularyzowana: „Komnata Tajemnic została otwarta”, nocne zwiedzanie zamku (dla chętnych) – zwiedzanie połączone z legendami zamku.

Wydział Rozrywki Niekonwencjonalnej:

przedmioty: quidditch SC (gra czarodziejów, której zasady oparte są o grę znaną z przygód Harry’ego Pottera – zgodnie ze światowymi standardami), rytm i ekspresja (nauka tańców różnych stylów tanecznych), szachy (nauka gry oraz podstawowych strategii) i inne gry planszowe (typu: „Osadnicy z Catanu”), „Wyznawcy Sanguinów” (karciana gra logiczno-strategiczna), gry i zabawy plebejskie (różne aktywności ruchowe na świeżym powietrzu), fabryka głosu (nauka podstaw emisji głosu, technik recytacji oraz wybranych piosenek).

imprezy: Turniej Quidditcha, DanceFeast (wielki turniej umiejętności tanecznych), „Wyznawcy Sanguinów” – finałowa rozgrywka, Turniej o tytuł Minstrela Quatronum.

Wydział Dyplomacji i Rozwoju:***

przedmioty: Arkana dyplomacji (sztuka negocjacji, mediacji), Retoryka – dworskie sztuczki dyplomacji (dyskusja, obrona przed intrygami, zawieranie sojuszy), Gambit szarych eminencji (sztuka odkrywania i zrywania sieci spiskowych na przykładzie znanych postaci historycznych i ze świata fantasy), Teraz ja! (sztuka przewodzenia grupie – każdy zyska na Twojej obecności), Strategie sukcesu (umiejętność planowania i realizacji celów strategicznych), Kokosza z grosza, czyli kupieckie triki dozwolone(umiejętności handlowe, prognozowanie zysków i strat).

imprezy: „Wielka Gra o Tron” – rozgrywka gry planszowej „Gra o tron” w średniowiecznym klimacie w epokowych strojach, Finałowa rozgrywka gry planszowej „Osadnicy z Catanu” z rozszerzeniem „Miasta i rycerze” w średniowiecznym klimacie w epokowych strojach.

 

* – Drodzy Rodzice! Zajęcia i imprezy na naszych zimowiskach realizowane są z wielkim rozmachem i wykorzystaniem nowatorskich i aktywizujących metod. Podkreślić należy, iż nasi wychowawcy są zaznajamiani z podstawą programową poszczególnych poziomów edukacji, dzięki czemu przygotowują zajęcia tak, aby na każdych kształtowane były kluczowe kompetencje, np. czytanie ze zrozumieniem, myślenie matematyczne i naukowe, umiejętność wyszukiwania, selekcjonowania i analizowania informacji czy umiejętność pracy zespołowej. W czasie zajęć wykorzystujemy nowoczesne technologie (Internet, rzutnik multimedialny, syntezator mowy itp.), a każdy uczestnik ma do dyspozycji kredki, mazaki, nożyczki, kleje, kartki, bibułę i wszelkie inne niezbędne przedmioty. Poprzez starannie dobraną tematykę, ciekawą i rzeczywiście odpowiednią dla fascynatów świata fantasy, trudne i skomplikowane procesy nauczania i uczenia się, przebiegając w miłej atmosferze, w zdecydowanej większości kończą się sukcesem dydaktycznym.

** – w czasie wypoczynku realizowanych jest minimum 12 z 18 wymienionych przedmiotów i 6 z 9 imprez wieczornych w zależności od kadry danego turnusu.

*** – zajęcia w całości realizowane na programie „Skarbnicy Quatronum”, na pozostałych programach mogą być realizowane wybrane zajęcia i imprezy tego Wydziału.

Ważne dokumenty turnusu - zapoznaj się!

Drogi Rodzicu, Drogi Uczniu!

Poniżej znajdują się linki do ważnych dokumentów turnusu, tj.: umowy, karty kwalifikacyjnej oraz oferty handlowej. W nich znajdziesz informacje, które określają m.in.: organizatora wypoczynku, transport zorganizowany, informację o rozpoczęciu i zakończeniu turnusu, kontakcie z dzieckiem w trakcie wypoczynku i inne. Przeczytaj koniecznie! Dokumenty ogólne – dotyczące wszystkich imprez turystycznych – znajdują się w zakładce Dokumenty i Panelu Rezerwacji Online.

UMOWA i KARTA KWALIFIKACYJNA

pdf_download

CENNIK

pdf_download

OFERTA HANDLOWA

pdf_download

Moszna_3
Gniew_1
Gniew_2
Moszna_2

Gdzie mogę się zapisać?

Przejdź do panelu rezerwacji, wypełnij i wyślij arkusz rezerwacji online!

icon_zapisy

Pierwsze zimowisko w Zamku Moszna rozpocznie się za...

Księstwo Samotnej Góry

AKTUALNIE

Przybliżona liczba zajętych miejsc w Szkole Czarodziejów Lamma Ar w Zamku Moszna  (wyrażona w procentach):

14.01 - 20.01.2018 - TYLKO REZERWACJA TELEFONICZNA! 100%
21.01 - 27.01.2018 - TYLKO REZERWACJA TELEFONICZNA! 95%
28.01 - 03.02.2018 - TYLKO REZERWACJA TELEFONICZNA! 100%
18.02 - 24.02.2018 - TYLKO REZERWACJA TELEFONICZNA! 95%

Rezerwacja - stały klient

Jeśli jesteś już Uczniem Szkoły Czarodziejów Lamma Ar
i wybrałeś właśnie ten program na zimę 2018,
wypełnij poniższy arkusz,
a my prześlemy wszystkie niezbędne dokumenty.
Wszystkie pola są wymagane!

ZIMOWISKO w Zamku Moszna

W wybranym przez Ciebie terminie obowiązuje tylko REZERWACJA TELEFONICZNA, aby dowiedzieć się szczegółów zadzwoń - 728 663 323.

Imię i nazwisko rodzica/prawnego opiekuna

Imię i nazwisko uczestnika

Telefon kontaktowy

Adres e-mail

Wzrost i waga (cm/kg)

Rozmiar koszulki

Potwierdź program i termin:

Gdzie znajduje się zamek?

STREFA RODZICA

POMAGAMY DZIECIOM

NASZE ZAMKI

QUATRONUM W MEDIACH