SZKOŁA ILUZJONISTÓW
w Zamku Gniew
Szkoła Iluzjonistów QUEVERTON
Dołącz! Zadzwoń 728 66 33 23!

Szkoła Iluzjonistów QUEVERTON

Szkoła Iluzjonistów Queverton to idealne miejsce dla tych, którzy pragną pozostawać niezauważeni i działać z drugiego planu, niczym szare eminencje na dworach władców. Atmosferę i niezapomniany klimat budują tutaj nie tylko zamki i warownie, ale również wielkie postaci Quevertonu, podobne do Malcolma ze „Zwiadowców”, członków „Zakonu Feniksa” i innych tajemniczych bohaterów, którzy udzielają nauk młodym adeptom Szkoły.

Szkoła Iluzjonistów to najbardziej tajemnicza sekcja w całej edukacji młodych Quevertonów, to subtelne połączenie umiejętności czarodziejskich, tropicielskich i zwiadowczych oraz przede wszystkim elementy iluzji, alchemii i innych umiejętności, których działanie potrafi zwieść wrogów Krainy na manowce.

Średniowieczne zamki, stroje, fabuła, zajęcia z prawdziwymi iluzjonistami, magiczne triki, oszukiwanie zmysłów… Dowiedz się, co to znaczy konspiracja, intryga, siła i potęga umysłu!

Uczniowie, czyli kto może wziąć udział w programie

Masz co najmniej 11 lat, umiesz sam zjeść i umyć się ;)? Zakładam, że jesteś fanem literatury fantasy, przede wszystkim serii o przygodach „Harry’ego Pottera”, „Zwiadowcy” czy „Opowieści z Narnii” i chcesz przeżyć podobne przygody, jak bohaterowie brytyjskiego Hogwartu, Araluenu czy Narnii. Marzysz być kimś o wielkich zdolnościach, ale pozostawać niezauważony, jak szare eminencje, a przy okazji nauczyć się tajemniczych trików iluzji? W takim razie z radością przyjmujemy Cię w szeregi Uczniów Szkoły Iluzjonistów.

Struktura Szkoły

Szkoła Iluzjonistów, jako tajna sekcja Szkoły Czarodziejów i Tropicieli Queverton, podzielona jest na trzy etapy, mianowicie:

samą Szkołę Iluzjonistów, dla uczestników od 11 roku życia do 18 roku życia. Uczestnicy zdobywają dwa stopnie wtajemniczenia: Magik (Magician) oraz Mistrz (Champion Magician). O nadaniu stopnia wtajemniczenia decyduje Rada Profesorów, przy czym w jednym sezonie można awansować o jeden stopień, a stopień mistrzowski można uzyskać najwcześniej w wieku 14 lat.

dla spragnionych większych wrażeń oraz lubiących uczyć się ciekawych niecodziennych umiejętności, związanych z organizacją, zarządzaniem i przywództwem, czy opieką i pomocą, od 13 roku życia uruchomiliśmy Ligę Iluzjonistów Queverton w czterech specjalizacjach: organizacyjnej, artystycznej i metodycznej oraz specjalizacji „pomoc i opieka” z podstawami pierwszej pomocy. Do Ligi Iluzjonistów może przystąpić osoba ze stopniem wtajemniczenia Magik.

Ci, którzy ukończyli przynajmniej trzy specjalizacje Ligi Iluzjonistów, mogą wstąpić do Elitarnej Ligi Iluzjonistów, której program przygotowuje do pełnienia funkcji wychowawcy wypoczynku dzieci i młodzieży szkolnej. Finałem tego programu jest zaproszenie na kurs wychowawców wypoczynku, kończący się egzaminem i otrzymaniem uprawnień do pełnienia funkcji wychowawcy na dowolnej kolonii czy obozie, organizowanym przez polskie biura turystyczne.

Najlepsi absolwenci Elitarnej Ligi Iluzjonistów otrzymują tytuł Arcymistrza oraz zaproszenie do pracy w Szkołach Queverton na funkcji wychowawcy.

Organizacja Szkoły

Nad sprawnym funkcjonowaniem tajemnej sekcji Szkół Quevertonu, czyli Szkoły Iluzjonistów, czuwa Ambasador Quevertonu (w języku przepisów prawa – kierownik wypoczynku), który współpracuje z Profesorami Szkoły Czarodziejów oraz Arcymistrzami Szkoły Tropicieli (wychowawcami)

Adepci Szkoły Iluzjonistów mogą przyjąć jeden z Domów Szkoły Czarodziejów lub jedno z Bractw Szkoły Tropicieli, tworząc jednocześnie zupełnie odrębną jedną gwardię, posiadającą własnego lidera – gwardzistę.

Gwardzista Quevertonu zasiada zarówno w Zgromadzeniu Prefektów Szkoły Czarodziejów, jak i w Zgromadzeniu Trybunów Szkoły Tropicieli.

Przez cały okres trwania wypoczynku adepci biorą udział w grze typu RPG inspirowaną elementami serii przygód „Harry’ego Pottera”, „Zwiadowcy” czy „Opowieści z Narnii” oraz wykonują tajemne misje wspomagając radą i umiejętnościami Czarodziejów i Tropicieli Quevertonu w walce z Sanguinami.

Program - przedmioty, imprezy, turnieje...

Adepci Szkoły Iluzjonistów realizują większość zajęć zawartych w programie Szkoły Czarodziejów lub Szkoły Tropicieli, w zależności od wyboru dokonanego przez samego adepta.

Dodatkowo w czasie wypoczynku realizują 9 godzin zajęć z iluzji scenicznej z profesjonalnym iluzjonistą.

Ekwipunek Iluzjonisty, czyli co otrzymujecie w Szkole

Uczestnik otrzymuje w pakiecie: szatę czarodzieja lub tunikę tropiciela szytą na miarę, koszulkę z kolorowym nadrukiem, różdżkę drewnianą, herb domu lub bractwa Szkoły, świadectwo ukończenia Szkoły oraz gadżet do iluzji scenicznej.

Zadanie dla Ciebie

Przed wyjazdem do Szkoły Iluzjonistów:

1. Przygotuj własnoręcznie oprawiony zeszyt, w którym będziesz zapisywać ważne dla Ciebie informacje podawane na zajęciach!
  2. Poproś rodziców o przygotowanie dla Ciebie specjalnego galowego stroju i zapakuj go do walizki (biała koszula, ciemne długie spodnie lub ciemna spódnica (dziewczyny)).

Herb Szkoły Iluzjonistów

Zobacz zwiastun