Z czarodziejów

Witam wszystkich fanów literatury i filmów fantasy,

szczególnie przygód Harry’ego Pottera,

korzystających dotychczas ze strony www.czarodzieje.pl!

Po kilkunastu latach działania magicznych programów: „Letnia Szkoła Magii”, „Zimowa Szkoła Magii”, „Szkoła Prefektów”, czy wreszcie „Letnia/Zimowa Szkoła Magii „Gildia Magów”, „Gildia Prefektów” etc., które pokazały, jak wielką popularnością cieszy się właśnie ta forma wypoczynku dzieci i młodzieży, postanowiliśmy pójść jeden krok dalej i postarać się skupić pod jedną nazwą, jednym serwisem internetowym, nie tylko fanów Harry’ego Pottera, ale także innych publikacji fantasy i ich ekranizacji. Ta nazwa to Queverton, czyli niezwykłe miejsce spełnienia marzeń niejednego pasjonata magii, czarodziejstwa, iluzji czy niebanalnych umiejętności rycerskich wieków średnich. Szkoły Queverton, a przede wszystkim Szkoła Czarodziejów Queverton, to swoista kontynuacja idei programów magicznych, odbywających się dotychczas w Zamku Czocha i Zamku Gniew. Niemniej poprzez stale rosnące oczekiwania dzieci i młodzieży oraz dążenie do doskonałości programów, struktura i organizacja Szkoły Queverton zdecydowanie różni się od poprzednich. Mam nadzieje, że różnice te zostaną entuzjastycznie przyjęte przez stałych uczestników kolonii i zimowisk, a także pozwolą na ponowne odkrycie możliwości, jakie dają nasze programy inspirowane systemem edukacyjnym Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych z optymalną dozą magii, iluzji oraz niespotykanych nigdzie indziej turniejów, konkursów i zabaw.

Zapraszam do korzystania z nowego serwisu internetowego: www.queverton.pl. Tam znajdą Państwo wszystkie odpowiedzi na pytania dot. kadry wychowawczej i kierowniczej (tej samej, co w latach ubiegłych), podstawie prawnej organizacji wypoczynku, miejsc (Zamek Gniew, Zamek Czocha, Zamek Kliczków) oraz wielu innych.

Łączę pozdrowienia, do zobaczenia na magicznych turnusach,

Jakub Jędrzejak

dyrektor ds. działalności turystycznej