ZAMEK GOLUBSKI, woj. kujawsko-pomorskie
SZKOŁA CZARODZIEJÓW LOIPHOS
"Receptura Królowej"
ZAMIESZKAJ W ZAMKU!
Spędź niesamowite wakacje w Krainie Quatronum!

Zamek Golubski

Zamek Glubski został wzniesiony na przełomie XIII/XIV wieku jako gród graniczny, broniący przepraw przez rzekę Drwęcę. Zamek przez większość czasu był siedzibą zakonu krzyżackiego. Twierdza wielokrotnie opierała się oblężeniom i po raz pierwszy udało się ją zdobyć dopiero Władysławowi Jagielle w trakcie Wojny Golubskiej.

Od 1611 roku zamkiem zarządzał Zygmunt III Waza, który przekazał włości golubskie we władanie swej  siostrze Annie Wazównej. Klasztor-zamek został przebudowany w renesansowy pałac. Obronne elementy zostały zastąpione dekoracyjnymi, ściany pokryto ozdobnymi, tureckimi tkaninami i skórami zwierząt. Zamek stał się rezydencją odwiedzaną przez licznych gości dworu.

Zamek jest idealnym miejscem do organizacji eventów dla firm, szkoleń i konferencji: dla naszych gości przygotowaliśmy wycieczki krajoznawcze z przewodnikiem, zwiedzanie zamku w towarzystwie jego historycznych mieszkańców, gry fabularyzowane w terenie (Receptura Królowej, Książę Przeznaczenia, 4 żywioły) i wiele innych.

Zamek Golubski dysponuje 69 miejscami noclegowymi mieszczącymi się w głównej bryle. Do dyspozycji uczestników oddano stylizowane sale, lochy nadające odrobinę tajemniczości. Zamek mieści się na wzgórzu z którego rozpościera się widok na okoliczne miejscowości, lasy i łąki.

PROGRAMY ORGANIZOWANE W ZAMKU GOLUBSKIM

W CZASIE FERII ZIMOWYCH I WAKACJI LETNICH

Szkoła Czarodziejów LOIPHOS
semestr letni

golub_wejdz_czerwony

Herb Loiphos

Zobacz oficjalną stronę Zamku!