Kliczków, woj. dolnośląskie
Inimsár - Księstwo Szmaragdowych Borów
SZKOŁA TROPICIELI INIMSÀR
Zimowisko - „Książę Inimsáru”
SZKOŁA TROPICIELI INIMSÀR
Kolonie letnie - „Przepowiednia Tarosiarossor”

Zamek Kliczków

Zamieszkaj w kompleksie Zamku Kliczków, sercu Borów Dolnośląskich!

Zamek Kliczków tworzą niesamowite budowle i wspaniałe sale, komnaty… W skład kompleksu wchodzi również Folwark Książęcy – to tam mieszczą się kwatery tropicieli. Niezwykła konstrukcja w kształcie litery C, domknięta wybiegiem dla koni, jest domem dla wielu fanów świata fantasy, spragnionych wrażeń i przygód, podobnych do tych, które wyobrażamy sobie czytając „Władcę pierścieni”, szczególnie fragmenty dotyczące Rohanu, czy serie „Zwiadowcy” wtedy, gdy Will Treaty uczy się maskowania i kamuflażu. Cały kompleks otoczony jest bowiem lasem, gdzie tropiciele budują swe szałasy, zwyciężają przeciwników, bezszelestnie zdobywając ich chorągiew…

A w samym zamku czekają na Ciebie klimatyczne sale – te wielkie, w których jadamy, te mniejsze, w których uczymy się balwierstwa, kartoznawstwa czy strategii i taktyki.

I jeszcze szczypta historii: pod koniec XIX wieku Eduard Petzold zaprojektował olbrzymi, siedemdziesięciohektarowy park. Już wówczas architekt ten uchodził za gwiazdę ogrodnictwa światowego formatu. Rozmiłowany w angielskim stylu twórca nadał niepowtarzalny charakter kliczkowskiemu parkowi. Nie tylko wzbogacił go o niewystępujące tu naturalnie gatunki drzew (kasztanowce, daglezje, choiny kanadyjskie), ale też stworzył rzecz unikatową na skalę europejską: założył cmentarz koni – najbardziej charakterystyczną część parku także dziś.

ZIMOWISKA I KOLONIE LETNIE w Zamku Kliczków

Szkoła Tropicieli