Liga Czarodziejów QUEVERTON
semestr zimowy 31.01 - 06.02.2016
Liga Czarodziejów QUEVERTON
specjalizacja: POMOC I OPIEKA
Liga Czarodziejów QUEVERTON
Dołącz! Zadzwoń 728 66 33 23!
 
 

Liga Czarodziejów QUEVERTON w Zamku Gniew

specjalizacja: pomoc i opieka

SEMESTR ZIMOWY

Fabuła wypoczynku

Uczestnicy wybierając tę formę wypoczynku mają szansę na przeniesienie się w magiczny świat, pełen przygód, nowych, ciekawych znajomości oraz niecodziennych zajęć. Poza starannie dobranymi Profesorami niesamowitą atmosferę buduje wielkość i tajemniczość Zamku. Dzięki przemyślanej koncepcji wypoczynku i odpowiednio zaprojektowanej strukturze programu, uczestnicy mają niepowtarzalną szansę na zabawę w świat magii, znany z książek o przygodach Harry’ego Pottera. Dodatkowo w trakcie realizowania specjalności metodycznej, uczestnicy programu uczą się podstawowych umiejętności dydaktyczno-metodycznych związanych z przygotowywaniem się oraz prowadzeniem zajęć dla dzieci młodszych. Członkowie Ligi Czarodziejów współorganizują wiele zajęć i imprez wieczornych z profesorami.

Termin, cena, transport

Termin: 31.01.2016 – 06.02.2016

Cena z transportem własnym rodzica:

Cena z transportem organizatora:  zł 

Transport do Zamku Gniew planowany jest z miast: Warszawa, Katowice, Poznań, Wrocław.

Informacja transportowa znajdzie się w panelu REKRUTACJA najpóźniej na 7 dni przed rozpoczęciem imprezy.

Członkowie Ligi Czarodziejów QUEVERTON

W proponowanej formie wypoczynku może wziąć udział każdy, kto ukończył 14 rok życia, jest samodzielny (samodzielne dbanie o higienę osobistą, jedzenia oraz ubieranie się) i nie ukończył 18 roku życia. Dodatkowo, aby zostać czarodziejem, należy spełniać wymagania zawarte w Ogólnych warunkach udziału oraz Regulaminie imprez turystycznych, organizowanych przez QUBUS Travel. Największym atutem jednak jest bycie fanem przygód Harry’ego Pottera i chęć przeżycia podobnych przygód jak w książkach J.K. Rowlling i ich ekranizacjach.

Zakwaterowanie i wyżywienie

Zamek Gniew, ul. Zamkowa 3, 84-140 Gniew w gminie Gniew. Zabytkowy obiekt klasy turystycznej, dormitoria zamkowe – pokoje (4, 6, 8 i 11 osobowe) wyposażone w łóżka piętrowe (drewniane), stół, ławy, szafę, gniazdko elektryczne. Pokoje dostosowane są do krzyżackiej stylizacji zamku (surowe). Łazienki na piętrach (WC, umywalki i prysznice znajdują się na każdym piętrze).

W każdym osobodniu uczestnik otrzymuje 3 główne posiłki tj. śniadanie, obiad (2 dania), kolację. Do obiadu podawany jest dodatkowo deser. Podczas posiłków podawane są napoje zimne lub ciepłe.

Pakiet Uczestnika

Uczestnik otrzymuje w pakiecie: koszulkę z kolorowym nadrukiem oraz różdżkę drewnianą i świadectwo ukończenia specjalnego programu.

Dodatkowo herb Domu Ligi Czarodziejów – na stałe, oraz specjalną, szytą na miarę szatę dla członków Ligi Czarodziejów Ligi gratis otrzymują uczestnicy, którzy pierwszy raz biorą udział w programie Ligi. Jeżeli któryś z członków Ligi Czarodziejów chciałby otrzymać nową szatę i/lub herb, prosimy o kontakt z biurem (cena programu nie zawiera szaty i herbu).

Opieka medyczna i wychowawcza

Organizator turnusu zawiera umowę z lekarzem na wezwanie. Dodatkowo przynajmniej jeden członek kadry posiada status ratownika bądź instruktora pierwszego kontaktu uznanej międzynarodowej organizacji. Organizator gwarantuje zakup leków, jeśli uczestnik zachoruje na turnusie. Wszyscy uczestnicy objęci są ubezpieczeniem NW, kadra posiada dodatkowo ubezpieczenie OC.

Organizator zapewnia wymaganą prawnie opiekę wychowawczą, tj. jeden wychowawca na 15 uczestników (w grupie z dzieckiem poniżej 10 roku życia) lub na 20 uczestników (w grupie, w której wszyscy uczestnicy mają ukończony 10 rok życia). Kadrę turnusu tworzą ludzie z pasją i szerokim wachlarzem umiejętności (organizatorskich, muzycznych, tanecznych, magicznych i innych), kadra kierownicza to doświadczeni pedagodzy, często nauczyciele lub nauczyciele akademiccy. Wszyscy spełniają formalne wymagania do pełnienia funkcji wychowawcy i kierownika wypoczynku.

Program

Inauguracja zimowego semestru Ligi Czarodziejów Queverton przy uroczystej kolacji, w czasie której uczestnicy otrzymują specjalne szaty. Po kolacji następuje przydział do Domów Szkoły Czarodziejów, tzw. „Tiara Przydziału” oraz przedstawienie Profesorów. Od tego momentu uczestnicy stają się członkami Ligi Czarodziejów.

Zajęcia i imprezy* realizowane w trakcie wypoczynku** skupione są wokół następujących Wydziałów:

Wydział Nauk Stosowanych:

przedmioty: zielarstwo i ziołolecznictwo (nauka o ziołach i ich wpływie na zdrowie człowieka), kryptografia i kryptoanaliza (nauka kodowania i dekodowania wiadomości za pomocą szyfrów), warsztaty kreatywności (kształtowanie umiejętności wolnego, nieograniczonego myślenia), eksperymenty i doświadczenia (wybrane elementy z dziedziny fizyki i chemii),

imprezy: Konkurs Kreatywności „Magia Umysłu”.

Wydział Umiejętności Nadzwyczajnych:

przedmioty: wróżbiarstwo, czyli sztuka przepowiadania przyszłości i odkrywania tajemnic przeszłości (symulacja wróżenia różnymi technikami), studnia zaklęć (nauka zaklęć stosowanych w książkach o przygodach Harry’ego Pottera – po zajęciach istnieje możliwość dołączenia do Klubu Pojedynków), historia magii i Magów (wybrane elementy z historii magii zaczerpnięte z różnych kręgów cywilizacyjnych), Potęga Run (nauka kreślenia Run i ich znaczenie), różdżkoznawstwo (wiedza dot. rodzajów różdżek, ich znaczenia oraz budowy), alchemia i eliksiry (m.in.: bezpieczne zabawy z suchym lodem czy ciekłym azotem).

imprezy: Turniej Trójmagiczny (trzy zadania dla wybranych uczestników z każdego Domu), Quiz Wiedzy o Świecie Harry’ego Pottera, zabawa fabularyzowana: „Komnata Tajemnic została otwarta”, nocne zwiedzanie zamku (dla chętnych) – zwiedzanie połączone z legendami zamku.

Wydział Rozrywki Niekonwencjonalnej:

przedmioty: quidditch SC (gra czarodziejów, której zasady oparte są o grę znaną z przygód Harry’ego Pottera – zgodnie ze światowymi standardami), rytm i ekspresja (nauka tańców różnych stylów tanecznych), „Wyznawcy Sanguinów” (karciana gra logiczno-strategiczna), gry i zabawy plebejskie (różne aktywności ruchowe na świeżym powietrzu), fabryka głosu (nauka podstaw emisji głosu, technik recytacji oraz wybranych piosenek).

imprezy: Turniej Quidditcha, DanceFeast (wielki turniej umiejętności tanecznych), „Wyznawcy Sanguinów” – finałowa rozgrywka, Turniej o tytuł Minstrela Quevertonu.

Wydział Wiedzy Tajemnej (specjalizacja)***:

przedmioty: podstawy dydaktyki i metodyki prowadzenia zajęć, organizacja przestrzeni sali zajęć, wybrane metody aktywizujące, odpowiedni dobór i wykorzystanie środków dydaktycznych i form pracy.

imprezy: współorganizacja imprezy fabularyzowanej „Komnata Tajemnic została otwarta”.

 

* – Drodzy Rodzice! Zajęcia i imprezy na naszych zimowiskach realizowane są z wielkim rozmachem i wykorzystaniem nowatorskich i aktywizujących metod. Podkreślić należy, iż nasi wychowawcy są zaznajamiani z podstawą programową poszczególnych poziomów edukacji, dzięki czemu przygotowują zajęcia tak, aby na każdych kształtowane były kluczowe kompetencje, np. czytanie ze zrozumieniem, myślenie matematyczne i naukowe, umiejętność wyszukiwania, selekcjonowania i analizowania informacji czy umiejętność pracy zespołowej. W czasie zajęć wykorzystujemy nowoczesne technologie (Internet, rzutnik multimedialny, syntezator mowy itp.), a każdy uczestnik ma do dyspozycji kredki, mazaki, nożyczki, kleje, kartki, bibułę i wszelkie inne niezbędne przedmioty. Poprzez starannie dobraną tematykę, ciekawą i rzeczywiście odpowiednią dla fascynatów świata fantasy, trudne i skomplikowane procesy nauczania i uczenia się, przebiegając w miłej atmosferze, w zdecydowanej większości kończą się sukcesem dydaktycznym.

** – w czasie wypoczynku realizowanych jest minimum 10 z 15 wymienionych przedmiotów i 6 z 9 imprez wieczornych
w zależności od kadry zimowiska.

*** – w czasie wypoczynku realizowane są wszystkie wymienione przedmioty i imprezy.

Zadania dla Ciebie!

Przed wyjazdem do Ligi Czarodziejów:

Odśwież swoją wiedzę na temat świata Harry’ego Pottera!

Spakuj dobrze swoją walizkę (zgodnie z zaleceniami zawartymi w strefie dla Rodzica).

Pamiętaj, aby zabrać galowy strój oraz zeszyt.

Ważne dokumenty turnusu - zapoznaj się!

Drogi Rodzicu, Drogi Uczniu!

Poniżej znajdują się linki do ważnych dokumentów turnusu, tj.: umowy, karty kwalifikacyjnej oraz oferty handlowej. W nich znajdziesz informacje, które określają m.in.: organizatora wypoczynku, transport zorganizowany, informację o rozpoczęciu i zakończeniu turnusu, kontakcie z dzieckiem w trakcie wypoczynku i inne. Przeczytaj koniecznie! Dokumenty ogólne – dotyczące wszystkich imprez turystycznych – znajdują się w Strefie Rodzica i Panelu Rezerwacji Online.

UMOWA

pdf_download

KARTA KWALIFIKACYJNA

pdf_download

OFERTA HANDLOWA

pdf_download

To SĄ najlepsze kolonie! Jak się zapisać?

Przejdź do panelu rezerwacji, wypełnij i wyślij arkusz rezerwacji online!

Postępuj zgodnie z procedurą zapisu dziecka!

icon_zapisy

Zamek Gniew

AKTUALNIE

Przybliżona liczba zajętych miejsc na Lidze Czarodziejów QUEVERTON w Zamku Gniew w terminie 31.01.2016 – 06.02.2016 (wyrażona w procentach):

LC w Zamku Gniew - 31.01.2016 - 06.02.2016 0%

Zobacz zwiastun kolonii w Zamku Gniew!

REZERWACJA dla stałych klientów

Jeśli jesteś już Uczniem Quevertonu
i wybrałeś właśnie ten program na zimę 2016,
wypełnij poniższy arkusz,
a my prześlemy wszystkie niezbędne dokumenty.
Wszystkie pola są wymagane!

ZIMOWISKO w Zamku Gniew

W wybranym przez Ciebie terminie obowiązuje tylko REZERWACJA TELEFONICZNA, aby dowiedzieć się szczegółów zadzwoń - 728 663 323.

Imię i nazwisko rodzica/prawnego opiekuna

Imię i nazwisko uczestnika

Telefon kontaktowy

Adres e-mail

Wzrost i waga (cm/kg)

Rozmiar koszulki

Potwierdź program i termin: