NASZE ZAMKI

Zamek Moszna, woj. opolskie
Lamma Ar - Księstwo Samotnej Góry
Zamek Czocha, woj. dolnośląskie
Kagurum - Marchia Skalistych Wzgórz
Zamek Kliczków, woj. dolnośląskie
Inimsár - Księstwo Szmaragdowych Borów
Zamek Gniew, woj. pomorskie
Tien - Księstwo Rubinowych Fortec
Zamek Krasiczyn, woj. podkarpackie
Bas-Bar - Marchia Czterech Baszt
Zamek Giżycko, woj. warmińsko-mazurskie
Namangari - Księstwo Srebrzystych Jezior
Pałac Witaszyce, woj. wielkopolskie
Kien-Gir - Marchia Bazaltowych Wrót
Zamek w Baranowie Sandomierskim, woj. podkarpackie
Sempratoria - Księstwo Płonących Kryształów
Zamek Golubski, woj. kujawsko-pomorskie
Loiphos - Księstwo Kryształowej Groty
 
 

Dlaczego imprezy Quatronum są organizowane w zamkach?

Czym tak naprawdę jest Qautronum?

„Quatronum to nazwa świata, swego rodzaju wyimaginowanej krainy, która posiada swoje odzwierciedlenie w rzeczywistym świecie. Do tej niezwykłej Krainy mogą wstąpić dzieci, młodzież i dorośli, którzy świetnie bawią się w otoczeniu magicznych, wesołych a niejednokrotnie również mrocznych i gotyckich postaci, wszyscy, którzy chętnie sięgają do tematyki fantasy wydanej w każdej postaci, którzy chcieliby poczuć się mistycznym bohaterem i przeżyć niezapomnianą przygodę.

Kulminacyjnym punktem każdego roku w Krainie Quatronum są ferie zimowe i wakacje letnie, czyli czas oddechu od codzienności nie tylko dla uczniów, ale również ich rodziców – dorosłych. Wtedy otwierają swoje podwoje Szkoły Quatronum, mieszczące się w rozmieszczonych w całej Polsce, klimatycznych zamkach, twierdzach i warowniach. W dawnej siedzibie Komturów Krzyżackich – w Zamku Gniew; Perle Dolnego Śląska – Zamku Czocha; w Zamku Kliczków, gdzie historyczny smak i zapach luksusu doprowadza do szaleństwa; w Zamku Krasiczyn, dostojnej wschodniej twierdzy, która uwodzi lekkością, a skrywa niejedną straszną historię, czy wreszcie w Zamku Moszna, w której każda z 365 komnat wprawia w zachwyt, pozostawiając jednocześnie dreszczyk dystansu i nieracjonalnego lęku.

Szkoły są prowadzone w formie kolonii letnich i zimowisk oraz wczasów dla dorosłych. Każda z nich posiada własną strukturę i odmienny charakter, wszystkie jednak otoczone są wspólną fabułą, którą determinują wydarzenia w Krainie Quatronum związane głównie z Rodem Sanguinów – zaciętym wrogiem Krainy. Szkoła Czarodziejów to gratka dla fanów literatury fantasy z naciskiem na magię, zaklęcia, magiczne zwierzęta, która prowadzona w stylu angielskim, z podziałem na Domy, z Prefektami i Profesorami, przypomina szkołę, do której uczęszczał bodaj najbardziej popularny czarodziej ostatnich lat – Harry Potter. Szkoła Tropicieli to zajęcia ze strzelectwa z łuku, podstaw płatnerstwa, fechtunku i innych dawnych umiejętności z ogromną dozą niezapomnianych wrażeń czerpanych z  misji, questów i zadań indywidualnych lub grupowych. Szkoła Iluzjonistów to dobry początek dla fascynatów tej niezwykłej sztuki, gdzie zręczność dłoni i umiejętność odwracania uwagi widzów kształtowana jest w każdym niemal czasie”.

fragment artykułu z „Magia i Miecz” Nr 1, Kraków, wrzesień 2014 r.

Quatronum Herald – wiadomości z Krainy Quatronum!

Latem 2014 r. do Quatronum wstąpiło kilkuset czarodziejów, kilkudziesięciu tropicieli oraz kilkunastu iluzjonistów. Jak twierdzą arcymistrzowie, mimo że adepci są dostatecznie przygotowani do wstępnej obrony krainy, brakuje ludzi w elitarnych jednostkach. Wszak Liga Czarodziejów liczy niespełna 50 magów, to tropiciele i iluzjoniści nie mają jeszcze dostatecznego przygotowania, przede wszystkim praktycznego, powiedziała Luna Lupus. Wysoka Rada zarządziła dodatkowe zgrupowania zimą i zwiększenie liczby letnich semestrów we wszystkich szkołach Quatronum. Redakcja Quatronum Herald gratuluje wszystkim tegorocznym absolwentom i życzy, aby czas spędzony w rodzinnych majątkach minął szybko. A Arcymistrzom, przede wszystkim Gryfinie Gravitas, Lunie Lupus, Valeriusowi Virtusowi oraz Adelardowi Aretsowi, życzymy w przyszłości tak samo pojętnych i chętnych do pracy uczniów.

województwo opolskie

Zamek Moszna - Księstwo Samotnej Góry
Zamek Moszna - Księstwo Samotnej Góry

Bajkowy zamek, nazywany również polskim Disneylandem. Ze względu na swoje położenie w centrum krainy Quatronum został uznany za główny zamek – stolicę krainy. Obiekt słynie z ogromnej ilości pomieszczeń i wieżyczek, posiada ich kolejno 365 i 99. Błonia zamkowe wraz z parkiem o powierzchni 200 ha to idealne miejsce na rozgrywki Quidditcha. Więcej informacji.

województwo dolnośląskie

Zamek Czocha - Marchia Skalistych Wzgórz
Zamek Czocha - Marchia Skalistych Wzgórz

Perłę Dolnego Śląska, wybrano na Główną Kwaterę Szkoły Czarodziejów, gdyż jako miejsce pełne tajnych przejść, owiane niezliczonymi legendami, przypomina najbardziej szkołę, do której uczęszczał Harry Potter. Więcej informacji.

Zamek Kliczków - Księstwo Szmaragdowych Borów
Zamek Kliczków - Księstwo Szmaragdowych Borów

Położony w sercu wspaniałego kompleksu pałacowo-parkowego, razem z Folwarkiem Książęcym, otoczony tajemniczym lasem to idealne miejsce nie tylko dla Czarodziejów ale przede wszystkim dla Tropicieli, Zwiadowców i poszukiwaczy przygód. Więcej informacji.

województwo pomorskie

Zamek Gniew - Księstwo Rubinowych Fortec
Zamek Gniew - Księstwo Rubinowych Fortec

Majestatyczny, krzyżacki zamek, położony nad Wisłą w województwie pomorskim. Z przepięknym dziedzińcem, wielkimi przestronnymi salami tworzy mroczną atmosferę magii i iluzji, dlatego właśnie jest Kwaterą Główną Szkoły Iluzjonistów. Więcej informacji.

województwo podkarpackie

Zamek Krasiczyn - Marchia Czterech Baszt
Zamek Krasiczyn - Marchia Czterech Baszt

Najpiękniejszy pomnik renesansu w naszym kraju, najbardziej wysunięta na wschód kwatera Quatronum. Liczne sale zamkowe, wieża astronomiczna oraz potężne podziemia pozwalają czarodziejom zgłębiać wiedzę tajemną. Natomiast rozległe tereny wokół zamku są idealnym miejscem dla obozu tropicieli, którzy skryci w cieniu drzew przed magami mogą zgłębiać tajniki swojego rzemiosła. Więcej informacji.

Zamek Baranów Sandomierski - Księstwo Płonących Kryształów
Zamek Baranów Sandomierski - Księstwo Płonących Kryształów

Do złudzenia przypomina królewski Wawel w Krakowie, rezydencja zwana „Małym Wawelem”. Liczne bogato zdobione sale zamkowe nadają nastroju i uroku pod zajęcia z dyplomacji, przedsiębiorczości czy etykiety dworskiej. Natomiast rozległe tereny wokół zamku są idealnym miejscem dla obozu tropicieli, którzy skryci w cieniu drzew przed magami mogą zgłębiać tajniki swojego rzemiosła. Więcej informacji.

województwo warmińsko-mazurskie

Zamek Giżycko - Księstwo Srebrzystych Jezior
Zamek Giżycko - Księstwo Srebrzystych Jezior

Jeden z najcenniejszych i najciekawszych zabytków Giżycka i Krainy Wielkich Jezior Mazurskich. Zamek krzyżacki położony pomiędzy jeziorami Niegocin i Kisajno nad brzegiem Kanału Giżyckiego. Obecnie budynek przeznaczony pod infrastrukturę hotelową. Surowe, ceglane mury wraz z wykwintnymi salami i pokojami przeznaczone są dla młodych czarodziejów, którzy spędzą niezwykłe chwile na programie specjalnym „Skarbnicy Quatronum”. Więcej informacji.

województwo kujawsko-pomorskie

Zamek Golubski - Księstwo Kryształowej Groty
Zamek Golubski - Księstwo Kryształowej Groty

Jeden z najcenniejszych i najciekawszych zabytków Giżycka i Krainy Wielkich Jezior Mazurskich. Zamek krzyżacki położony nad rzeką Drwęcą – najdłuższym rezerwatem w Polsce. Obecnie budynek przeznaczony pod infrastrukturę hotelową. Surowe, ceglane mury wraz z wykwintnymi salami i pokojami przeznaczone są dla młodych czarodziejów, którzy spędzą niezwykłe chwile na programie „Receptura Królowej”. Więcej informacji.

województwo wielkopolskie

Pałac Witaszyce - Marchia Bazaltowych Wrót
Pałac Witaszyce - Marchia Bazaltowych Wrót

Jedyny taki kompleks pałacowy w Polsce położony niedaleko Poznania, na terenie, którego „panuje dwóch cesarzy”. Na terenie Pałacu Witaszyce znajduje się Stary Dwór z drugiej połowy XVIII wieku oraz neobarokowy pałac z roku 1899. Pięknie odrestaurowane sale z dużym parkiem to idealne miejsce dla rekrutów Gwiezdnej Akademii. Dodatkowym atutem pomagającym na dobre wczuć się w klimat kosmicznych przygód jest Muzeum Gwiezdnych Wojen. Więcej informacji.

STREFA RODZICA

POMAGAMY DZIECIOM

NASZE ZAMKI

QUATRONUM W MEDIACH