Szkoła Czarodziejów BAS-BAR
w Zamku Krasiczyn
Szkoła Czarodziejów BAS-BAR
w Zamku Krasiczyn 16.07 - 27.07.2018
Szkoła Czarodziejów BAS-BAR
w Zamku Krasiczyn 30.07 - 10.08.2018
Zadzwoń! 728 66 33 23
Napisz! kontakt@szkolaczarodziejow.pl
 
 

Szkoła Czarodziejów BAS-BAR w Zamku Krasiczyn

Uczestnicy przenoszą się w świat, pełen przygód, nowych, ciekawych znajomości oraz niecodziennych zajęć. Poza starannie dobranymi Profesorami (wychowawcami), niesamowitą atmosferę buduje wielkość i tajemniczość Zamku. Raj dla fanów Szkoły Magii i Czarodziejstwa Hogwart! Przednia zabawa inspirowana przygodami trójki przyjaciół: Harry’ego Pottera, Hermiony Granger i Rona Weasley’a.

Z kroniki Bas-Baru, Marchii Czterech Baszt…

Tropiciele odbiwszy stolicę Marchii – Zamek Krasiczyn i wyzwoliwszy mieszkańców z więzów okrutnych Sanguinów, odkryli pradawny manuskrypt, zwany sekretem Lodowego Pałacu, którego nawet Damaris i Horia, mimo wielomiesięcznych starań, nie odnaleźli. Według podań miały w nim znaleźć się cenne wskazówki, jak odprawić Sanguinów i ich potwory na drugą stronę zwierciadła życia. W nagrodę za odnalezienie nazwijmy to skarbu, Namiestnik ogłosił, iż w Bas-Barze właśnie odbędą się turnieje dla najprzedniejszego czarodzieja i tropiciela Krainy. Nad zbadaniem owego tajemniczego dokumentu pochyliły się najtęższe głowy Quatronum, oprócz Carmelli Vespuci, M. K. McKenzie, sam Lord Protector dołożył wszelkich starań, aby nie tyle odczytać, co zrozumieć zawiłe setki zdań, z których co najmniej co drugie to literacka fikcja autora. Po ponad trzystu dniach badań uznano, że brakuje swego rodzaju klucza, by skrzętnie ukryte rebusy i skróty myślowe odczytać.

Zakwaterowanie i wyżywienie

Zamek Krasiczyn, położony w gminie Krasiczyn nad Sanem, woj. podkarpackie. Zabytkowy obiekt klasy turystycznej. Uczestnicy mieszkają w hotelu znajdującym się przy zamku w zespole parkowo-zamkowym – w pokojach (2-6 osobowych) wyposażonych w łóżka ( w tym łóżka turystyczne tzw. „dostawki”), stolik, krzesła, szafę, gniazdko elektryczne.

W każdym osobodniu uczestnik otrzymuje 3 główne posiłki tj. śniadanie, obiad (2 dania), kolację. Do obiadu podawany jest dodatkowo deser. Podczas posiłków podawane są napoje zimne lub ciepłe.

Ekwipunek czarodzieja

Uczestnik otrzymuje w pakiecie: szatę czarodzieja szytą na miarę, koszulkę z kolorowym nadrukiem, różdżkę drewnianą, herb domu Szkoły Czarodziejów, świadectwo ukończenia letniego semestru Szkoły Czarodziejów

Terminy, ceny, transport

Termin I: 16.07.2018 – 27.07.2018 

Termin II: 30.07.2018 – 10.08.2018

Cena z transportem własnym rodzica:  2 250,00 zł

Cena z transportem organizatora:  2 450,00 zł 

Transport do Zamku Krasiczyn planowany jest z miast: Warszawa, Katowice, Kraków, Poznań, Wrocław, Lublin.

Informacja transportowa znajdzie się w panelu TRANSPORT najpóźniej na 7 dni przed rozpoczęciem imprezy.. -.

Wycieczka fakultatywna

Miejsce: Sanok – Solina

Cena: 80 zł

Program

Inauguracja letniego semestru Szkoły Czarodziejów przy uroczystej kolacji, w czasie której uczestnicy otrzymują szaty. Po kolacji następuje przydział do Domów Szkoły Czarodziejów, tzw. „Tiara Przydziału” oraz przedstawienie Profesorów. Od tego momentu uczestnicy stają się uczniami Szkoły Czarodziejów – przyszłymi czarodziejami.

Zajęcia i imprezy* realizowane w trakcie wypoczynku** skupione są wokół następujących Wydziałów:

Wydział Nauk Stosowanych:

przedmioty: zielarstwo i ziołolecznictwo (nauka o ziołach i ich wpływie na zdrowie człowieka), kryptografia i kryptoanaliza (nauka kodowania i dekodowania wiadomości za pomocą szyfrów), pierwsza pomoc (nauka podstawowych umiejętności z zakresu pierwszej pomocy), warsztaty kreatywności (kształtowanie umiejętności wolnego, nieograniczonego myślenia), eksperymenty i doświadczenia (wybrane elementy z dziedziny fizyki i chemii),

imprezy: Konkurs Kreatywności „Magia Umysłu”.

Wydział Umiejętności Nadzwyczajnych:

przedmioty: wróżbiarstwo, czyli sztuka przepowiadania przyszłości i odkrywania tajemnic przeszłości (symulacja wróżenia różnymi technikami), studnia zaklęć (nauka zaklęć stosowanych w książkach o przygodach Harry’ego Pottera – po zajęciach istnieje możliwość dołączenia do Klubu Pojedynków), historia magii i Magów (wybrane elementy z historii magii zaczerpnięte z różnych kręgów cywilizacyjnych), Potęga Run (nauka kreślenia Run i ich znaczenie), różdżkoznawstwo (wiedza dot. rodzajów różdżek, ich znaczenia oraz budowy), alchemia i eliksiry (m.in.: bezpieczne zabawy z suchym lodem czy ciekłym azotem), galeria talizmanów (wybrane elementy z wiedzy o talizmanach, amuletach – rodzaje, historia, znaczenie),

imprezy: Turniej Trójmagiczny (trzy zadania dla wybranych uczestników z każdego Domu), Quiz Wiedzy o Świecie Harry’ego Pottera, zabawa fabularyzowana: „Komnata Tajemnic została otwarta”, nocne zwiedzanie zamku (dla chętnych) – zwiedzanie połączone z legendami zamku.

Wydział Rozrywki Niekonwencjonalnej:

przedmioty: quidditch SC (gra czarodziejów, której zasady oparte są o grę znaną z przygód Harry’ego Pottera – zgodnie ze światowymi standardami), rytm i ekspresja (nauka tańców różnych stylów tanecznych), szachy (nauka gry oraz podstawowych strategii) i inne gry planszowe (typu: „Osadnicy z Catanu”), „Wyznawcy Sanguinów” (karciana gra logiczno-strategiczna), gry i zabawy plebejskie (różne aktywności ruchowe na świeżym powietrzu), fabryka głosu (nauka podstaw emisji głosu, technik recytacji oraz wybranych piosenek).

imprezy: Turniej Quidditcha, DanceFeast (wielki turniej umiejętności tanecznych), „Wyznawcy Sanguinów” – finałowa rozgrywka, Turniej o tytuł Minstrela Quatronum.

Wydział Dyplomacji i Rozwoju***:

przedmioty: Arkana dyplomacji (sztuka negocjacji, mediacji), Retoryka – dworskie sztuczki dyplomacji (dyskusja, obrona przed intrygami, zawieranie sojuszy), Gambit szarych eminencji (sztuka odkrywania i zrywania sieci spiskowych na przykładzie znanych postaci historycznych i ze świata fantasy), Teraz ja! (sztuka przewodzenia grupie – każdy zyska na Twojej obecności), Strategie sukcesu (umiejętność planowania i realizacji celów strategicznych), Kokosza
z grosza, czyli kupieckie triki dozwolone (umiejętności handlowe, prognozowanie zysków i strat).

imprezy: „Wielka Gra o Tron” – rozgrywka gry planszowej „Gra o tron” w średniowiecznym klimacie w epokowych strojach, Finałowa rozgrywka gry planszowej „Osadnicy z Catanu” z rozszerzeniem „Miasta i rycerze” w średniowiecznym klimacie w epokowych strojach

 

* – Drodzy Rodzice! Zajęcia i imprezy na naszych zimowiskach realizowane są z wielkim rozmachem i wykorzystaniem nowatorskich i aktywizujących metod. Podkreślić należy, iż nasi wychowawcy są zaznajamiani z podstawą programową poszczególnych poziomów edukacji, dzięki czemu przygotowują zajęcia tak, aby na każdych kształtowane były kluczowe kompetencje, np. czytanie ze zrozumieniem, myślenie matematyczne i naukowe, umiejętność wyszukiwania, selekcjonowania i analizowania informacji czy umiejętność pracy zespołowej. W czasie zajęć wykorzystujemy nowoczesne technologie (Internet, rzutnik multimedialny, syntezator mowy itp.), a każdy uczestnik ma do dyspozycji kredki, mazaki, nożyczki, kleje, kartki, bibułę i wszelkie inne niezbędne przedmioty. Poprzez starannie dobraną tematykę, ciekawą i rzeczywiście odpowiednią dla fascynatów świata fantasy, trudne i skomplikowane procesy nauczania i uczenia się, przebiegając w miłej atmosferze, w zdecydowanej większości kończą się sukcesem dydaktycznym.

** – w czasie wypoczynku realizowanych jest minimum 12 z 18 wymienionych przedmiotów i 6 z 9 imprez wieczornych w zależności od kadry danego turnusu.

*** – zajęcia w całości realizowane na programie „Skarbnicy Quatronum”, na pozostałych programach mogą być realizowane wybrane zajęcia i imprezy tego Wydziału

Ważne dokumenty turnusu - zapoznaj się!

WZÓR UMOWY I KARTY KWALIFIKACYJNEJ

pdf_download

CENNIK

pdf_download

OFERTA HANDLOWA

pdf_download

Moszna_4
Moszna_1
Gniew_4
Gniew_3

Gdzie mogę się zapisać?
Przejdź do panelu rezerwacji, wypełnij i wyślij arkusz rezerwacji online!

Postępuj zgodnie z procedurą zapisu dziecka!

icon_zapisy

I letni turnus w Zamku Krasiczyn rozpocznie się za...

Zobacz także...

Brak wolnych miejsc?
Być może spodoba Ci się
położony w Kotlinie Sandomierskiej,
zwany Małym Wawelem

Zamek w Baranowie Sandomierskim

AKTUALNIE

Przybliżona liczba zajętych miejsc w Szkole Czarodziejów BAS-BAR w Zamku Krasiczyn (wyrażona w procentach):

16.07. - 27.07.2018 - TYLKO REZERWACJA TELEFONICZNA! 100%
30.07. - 10.08.2018 - TYLKO REZERWACJA TELEFONICZNA! 100%

Marchia Czterech Baszt

Gdzie znajduje się zamek?

STREFA RODZICA

Strefa_Rodzica_C

POMAGAMY DZIECIOM

akcje_charytatywne

NASZE ZAMKI

Nasze_zamki_C

QUATRONUM W MEDIACH

quatronum_w_mediach