SZKOŁA CZARODZIEJÓW W QUATRONUM
w polskich zamkach!
ZAPISZ SIĘ JUŻ DZIŚ!
i przeżyj niesamowitą przygodę w Quatronum!
 
 

Szkoła Czarodziejów w QUATRONUM

Szkoła Czarodziejów Quatronum to idealne miejsce dla tych, którzy marzą o wakacjach i feriach zimowych pełnych magii i niesamowitych przygód. Atmosferę i niezapomniany klimat kolonii tematycznych i obozów fantasy dla fanów Harry’ego Pottera i innych czarodziejów budują tajemnicze zamczyska, potężne artefakty, niezwykli bohaterowie, intrygi i niezliczone tajne misje…

Szkoła Czarodziejów to magiczna część Quatronum, która skupia w sobie miłośników ekscytujących pojedynków na zaklęcia, talizmanów, eliksirów, alchemii itd. i dzięki nim obroni Krainę przed wrogim Rodem Sanguinów, wykonując misje, questy, zadania w czasie zimowisk i obozów/kolonii letnich oraz gier miejskich i innych spotkań w ciągu roku.

Średniowieczne zamki, stroje, fabuła, dobre postaci i złe, zbuntowane stwory! Tylko tutaj dowiesz się nie tylko, jak było naprawdę… Ale poczujesz dreszcz emocji i przeżyjesz niezapomnianą przygodę!

Uczniowie, czyli kto może wziąć udział w programie

W proponowanej formie wypoczynku może wziąć udział każdy, kto ukończył 9 rok życia, jest samodzielny (samodzielne dbanie o higienę osobistą, jedzenia oraz ubieranie się) i nie ukończył 18 roku życia. Dodatkowo, aby zostać czarodziejem, należy spełniać wymagania zawarte w Ogólnych warunkach udziału oraz Regulaminie imprez turystycznych, organizowanych przez QUBUS Travel. Największym atutem jednak jest bycie fanem świata Harry’ego Pottera i chęć przeżycia podobnych przygód jak w książkach J.K. Rowling i ich ekranizacjach.

Struktura Szkoły

Szkoła Czarodziejów podzielona jest na trzy etapy, mianowicie:

samą Szkołę Czarodziejów, dla uczestników od 8/9 roku życia do 17 roku życia. Uczestnicy zdobywają dwa stopnie wtajemniczenia: Prefekt (Prefect Wizard) oraz Champion (Champion Wizard). O nadaniu stopnia wtajemniczenia decyduje Rada Profesorów, przy czym w jednym sezonie można awansować o jeden stopień, a stopień Champion można uzyskać najwcześniej w wieku 13 lat.

dla spragnionych większych wrażeń oraz lubiących uczyć się ciekawych niecodziennych umiejętności, związanych z organizacją, zarządzaniem i przywództwem, czy opieką i pomocą, od 12/13 roku życia uruchomiliśmy Ligę Czarodziejów w czterech specjalizacjach: organizacyjnej, artystycznej i metodycznej oraz specjalizacji „pomoc i opieka” z podstawami pierwszej pomocy. Do Ligi Czarodziejów może przystąpić osoba ze stopniem wtajemniczenia Prefect Wizard.

Ci, którzy ukończyli przynajmniej trzy specjalizacje Ligi Czarodziejów, mogą wstąpić do Elitarnej Ligi Czarodziejów, której program przygotowuje do pełnienia funkcji wychowawcy wypoczynku dzieci i młodzieży szkolnej. Finałem tego programu jest zaproszenie na kurs wychowawców wypoczynku, kończący się egzaminem i otrzymaniem uprawnień do pełnienia funkcji wychowawcy na dowolnej kolonii czy obozie, organizowanym przez polskie biura turystyczne.

Najlepsi absolwenci Elitarnej Ligi Czarodziejów otrzymają zaproszenie do pracy w Szkołach Quatronum na funkcji Profesora.

Organizacja Szkoły

Nad sprawną organizacją Szkoły Czarodziejów czuwa dyrektor Szkoły (w języku przepisów prawa – kierownik wypoczynku), który współpracuje z Profesorami Szkoły (wychowawcami).

Uczestnicy podzieleni są na cztery Domy, nad którym czuwa jeden Profesor.

Każdy Dom posiada swojego prefekta, a prefekci wszystkich Domów tworzą Radę Prefektów, która może zgłaszać wnioski, prośby, pomysły do Rady Profesorów.

Każdy Dom tworzą uczestnicy w różnym wieku i z różnorodnymi predyspozycjami.

Zajęcia odbywają się najczęściej w grupach wiekowych, co ułatwia nawiązywanie kontaktów rówieśniczych i zawiązywaniu przyjaźni oraz czasem w Domach, jeśli są to przygotowania do konkurencji czy turniejów punktowych.

Każdy uczestnik zdobywa punkty dla swojego Domu w trwającym przez cały okres rwania wypoczynku wyścigu „O Puchar Domów”. Punkty zdobywa się zgodnie z Kodeksem Szkoły Czarodziejów, prezentowanym w pierwszym dniu wypoczynku.

Program - przedmioty, imprezy, konkursy, turnieje...

Inauguracja semestru Szkoły Czarodziejów przy uroczystej kolacji, w czasie której uczestnicy otrzymują szaty. Po kolacji następuje przydział do Domów Szkoły Czarodziejów, tzw. „Tiara Przydziału” oraz przedstawienie Profesorów. Od tego momentu uczestnicy stają się uczniami Szkoły Czarodziejów – przyszłymi czarodziejami.

Zajęcia i imprezy* realizowane w Szkole Czarodziejów** skupione są wokół następujących Wydziałów:

Wydział Nauk Stosowanych:

przedmioty: zielarstwo i ziołolecznictwo (nauka o ziołach i ich wpływie na zdrowie człowieka), kryptografia i kryptoanaliza (nauka kodowania i dekodowania wiadomości za pomocą szyfrów), pierwsza pomoc (nauka podstawowych umiejętności z zakresu pierwszej pomocy), warsztaty kreatywności (kształtowanie umiejętności wolnego, nieograniczonego myślenia), eksperymenty i doświadczenia (wybrane elementy z dziedziny fizyki i chemii),

imprezy: Konkurs Kreatywności „Magia Umysłu”.

Wydział Umiejętności Nadzwyczajnych:

przedmioty: wróżbiarstwo, czyli sztuka przepowiadania przyszłości i odkrywania tajemnic przeszłości (symulacja wróżenia różnymi technikami), studnia zaklęć (nauka zaklęć stosowanych w książkach o przygodach Harry’ego Pottera – po zajęciach istnieje możliwość dołączenia do Klubu Pojedynków), historia magii i Magów (wybrane elementy z historii magii zaczerpnięte z różnych kręgów cywilizacyjnych), Potęga Run (nauka kreślenia Run i ich znaczenie), różdżkoznawstwo (wiedza dot. rodzajów różdżek, ich znaczenia oraz budowy), alchemia i eliksiry (m.in.: bezpieczne zabawy z suchym lodem czy ciekłym azotem), galeria talizmanów (wybrane elementy z wiedzy o talizmanach, amuletach – rodzaje, historia, znaczenie),

imprezy: Turniej Trójmagiczny (trzy zadania dla wybranych uczestników z każdego Domu), Quiz Wiedzy o Świecie Harry’ego Pottera, zabawa fabularyzowana: „Komnata Tajemnic została otwarta”, nocne zwiedzanie zamku (dla chętnych) – zwiedzanie połączone z legendami zamku.

Wydział Rozrywki Niekonwencjonalnej:

przedmioty: quidditch SC (gra czarodziejów, której zasady oparte są o grę znaną z przygód Harry’ego Pottera – zgodnie ze światowymi standardami), rytm i ekspresja (nauka tańców różnych stylów tanecznych), szachy (nauka gry oraz podstawowych strategii) i inne gry planszowe (typu: „Osadnicy z Catanu”), „Wyznawcy Sanguinów” (karciana gra logiczno-strategiczna), gry i zabawy plebejskie (różne aktywności ruchowe na świeżym powietrzu), fabryka głosu (nauka podstaw emisji głosu, technik recytacji oraz wybranych piosenek).

imprezy: Turniej Quidditcha, DanceFeast (wielki turniej umiejętności tanecznych), „Wyznawcy Sanguinów” – finałowa rozgrywka, Turniej o tytuł Minstrela Quatronum.

Wydział Dyplomacji i Rozwoju:***

przedmioty: Arkana dyplomacji (sztuka negocjacji, mediacji), Retoryka – dworskie sztuczki dyplomacji (dyskusja, obrona przed intrygami, zawieranie sojuszy), Gambit szarych eminencji (sztuka odkrywania i zrywania sieci spiskowych na przykładzie znanych postaci historycznych i ze świata fantasy), Teraz ja! (sztuka przewodzenia grupie – każdy zyska na Twojej obecności), Strategie sukcesu (umiejętność planowania i realizacji celów strategicznych), Kokosza z grosza, czyli kupieckie triki dozwolone(umiejętności handlowe, prognozowanie zysków i strat).

imprezy: „Wielka Gra o Tron” – rozgrywka gry planszowej „Gra o tron” w średniowiecznym klimacie w epokowych strojach, Finałowa rozgrywka gry planszowej „Osadnicy z Catanu” z rozszerzeniem „Miasta i rycerze” w średniowiecznym klimacie w epokowych strojach.

 

* – Drodzy Rodzice! Zajęcia i imprezy na naszych zimowiskach realizowane są z wielkim rozmachem i wykorzystaniem nowatorskich i aktywizujących metod. Podkreślić należy, iż nasi wychowawcy są zaznajamiani z podstawą programową poszczególnych poziomów edukacji, dzięki czemu przygotowują zajęcia tak, aby na każdych kształtowane były kluczowe kompetencje, np. czytanie ze zrozumieniem, myślenie matematyczne i naukowe, umiejętność wyszukiwania, selekcjonowania i analizowania informacji czy umiejętność pracy zespołowej. W czasie zajęć wykorzystujemy nowoczesne technologie (Internet, rzutnik multimedialny, syntezator mowy itp.), a każdy uczestnik ma do dyspozycji kredki, mazaki, nożyczki, kleje, kartki, bibułę i wszelkie inne niezbędne przedmioty. Poprzez starannie dobraną tematykę, ciekawą i rzeczywiście odpowiednią dla fascynatów świata fantasy, trudne i skomplikowane procesy nauczania i uczenia się, przebiegając w miłej atmosferze, w zdecydowanej większości kończą się sukcesem dydaktycznym.

** – zajęcia i imprezy realizowane są z uwzględnieniem wieku i zainteresowań uczestników, terminu wypoczynku (zimowisko, kolonia letnia) oraz kadry wypoczynku. Niemniej na każdym turnusie realizowana jest zdecydowana większość zajęć – szczegóły w ofercie handlowej danego programu.

*** – zajęcia i imprezy realizowane wyłącznie podczas programu „Skarbnicy Quatronum”

Ekwipunek Czarodzieja, czyli co otrzymujecie w Szkole

Uczestnik otrzymuje w pakiecie: szatę czarodzieja szytą na miarę, koszulkę z kolorowym nadrukiem, różdżkę drewnianą, herb domu Szkoły, świadectwo ukończenia Szkoły.

Zadanie dla Ciebie

Przed wyjazdem do Szkoły Czarodziejów:

  1. Odśwież swoją wiedzę na temat świata Harry’ego Pottera!
  2. Przygotuj własnoręcznie oprawiony zeszyt, w którym będziesz zapisywać ważne dla Ciebie informacje podawane na zajęciach!
  3. Poproś rodziców o przygotowanie dla Ciebie specjalnego galowego stroju i zapakuj go do walizki (biała koszula, ciemne długie spodnie lub ciemna spódnica (dziewczyny)).

Szkoła Czarodziejów

A teraz wybierz zamek, w którym chcesz rozpocząć swoją przygodę!

MOSZNA

CZOCHA

GNIEW

KRASICZYN

GOLUB

GIŻYCKO

BARANÓW

STREFA RODZICA

POMAGAMY DZIECIOM

NASZE ZAMKI

QUATRONUM W MEDIACH