SZKOŁA CZARODZIEJÓW QUEVERTON
w Pałacu Witaszyce 05.02.2017 - 11.02.2017
Szkoła Czarodziejów QUEVERTON
"Geneza Mroku"
ZAPISZ SIĘ!
Zadzwoń 728 66 33 23!
 
 

Szkoła Czarodziejów QUEVERTON w Pałacu Witaszyce
„Geneza Mroku”

Uczestnicy przenoszą się w świat, pełen przygód, nowych, ciekawych znajomości oraz niecodziennych zajęć. Poza starannie dobranymi Profesorami (wychowawcami), niesamowitą atmosferę buduje wielkość i tajemniczość Zamku. Raj dla fanów Szkoły Magii i Czarodziejstwa Hogwart! Przednia zabawa inspirowana przygodami trójki przyjaciół: Harry’ego Pottera, Hermiony Granger i Rona Weasly’a.

„Geneza mroku” – Rekruci Gwiezdnej Akademii doskonale poradzili sobie w starciu ze złowrogimi stworzeniami, które w jakiś sposób odkryły portal czasoprzestrzenny, znajdujący się w sercu fortu Valgów. Zło zostało odepchnięte w zaświaty… Przed rekrutami stoi kolejne wyzwanie: sprawdzenie, dlaczego w ogóle mrok zdołał przedrzeć się przez szczelne tarcze magnetyczne. Przez wzgląd niezwykłej trudności misji, Namiestnik Quevertonu postanowił wesprzeć młodych rekrutów kilkoma czarodziejami i tropicielami ze szkół w Inimsárze i Kagurum. Czy dzielni Quevertoni odkryją prawdę?

Pałac Witaszyce to zabytkowy obiekt klasy turystycznej. Kwatery rekrutów – pokoje (2 – 5 osobowe) z łazienkami, wyposażone w łóżka (w tym łóżka turystyczne, tzw. „dostawki”), stół, krzesła, szafę, gniazdko elektryczne. Pokoje znajdują się w głównym budynku Pałacu Witaszyce oraz w tzw. „Dworze” – budynku oddalonym o około 70 m. od Pałacu. Oba budynki znajdują się w kompleksie parkowo-pałacowym.

W każdym osobodniu uczestnik otrzymuje 3 główne posiłki tj. śniadanie, obiad (2 dania), kolację. Do obiadu podawany jest dodatkowo deser. Podczas posiłków podawane są napoje zimne lub ciepłe.

Uczestnik otrzymuje w pakiecie: szatę czarodzieja szytą na miarę, koszulkę z kolorowym nadrukiem, różdżkę drewnianą, herb domu Szkoły Czarodziejów, świadectwo ukończenia Szkoły Czarodziejów.

Termin: 05.02.2017 – 11.02.2017

Cena z transportem własnym rodzica: 1300,00

Cena z transportem organizatora: 1450,00 zł

Transport do Pałacu Witaszyce planowany jest z miast: Warszawa, Katowice, Kraków, Poznań.

Informacja transportowa znajdzie się w panelu TRANSPORT najpóźniej na 7 dni przed rozpoczęciem imprezy.

Inauguracja semestru Szkoły Czarodziejów Queverton przy uroczystej kolacji, w czasie której uczestnicy otrzymują szaty. Po kolacji następuje przydział do Domów Szkoły Czarodziejów, tzw. „Tiara Przydziału” oraz przedstawienie Profesorów. Od tego momentu uczestnicy stają się uczniami Szkoły Czarodziejów – przyszłymi czarodziejami.

Zajęcia i imprezy* realizowane w Szkole Czarodziejów** skupione są wokół następujących Wydziałów:

Wydział Nauk Stosowanych:

przedmioty: zielarstwo i ziołolecznictwo (nauka o ziołach i ich wpływie na zdrowie człowieka), kryptografia i kryptoanaliza (nauka kodowania i dekodowania wiadomości za pomocą szyfrów), pierwsza pomoc (nauka podstawowych umiejętności z zakresu pierwszej pomocy), warsztaty kreatywności (kształtowanie umiejętności wolnego, nieograniczonego myślenia), eksperymenty i doświadczenia (wybrane elementy z dziedziny fizyki i chemii),

imprezy: Konkurs Kreatywności „Magia Umysłu”.

Wydział Umiejętności Nadzwyczajnych:

przedmioty: wróżbiarstwo, czyli sztuka przepowiadania przyszłości i odkrywania tajemnic przeszłości (symulacja wróżenia różnymi technikami), studnia zaklęć (nauka zaklęć stosowanych w książkach o przygodach Harry’ego Pottera – po zajęciach istnieje możliwość dołączenia do Klubu Pojedynków), historia magii i Magów (wybrane elementy z historii magii zaczerpnięte z różnych kręgów cywilizacyjnych), Potęga Run (nauka kreślenia Run i ich znaczenie), różdżkoznawstwo (wiedza dot. rodzajów różdżek, ich znaczenia oraz budowy), alchemia i eliksiry (m.in.: bezpieczne zabawy z suchym lodem czy ciekłym azotem), galeria talizmanów (wybrane elementy z wiedzy o talizmanach, amuletach – rodzaje, historia, znaczenie),

imprezy: Turniej Trójmagiczny (trzy zadania dla wybranych uczestników z każdego Domu), Quiz Wiedzy o Świecie Harry’ego Pottera, zabawa fabularyzowana: „Komnata Tajemnic została otwarta”, nocne zwiedzanie zamku (dla chętnych) – zwiedzanie połączone z legendami zamku.

Wydział Rozrywki Niekonwencjonalnej:

przedmioty: quidditch SC (gra czarodziejów, której zasady oparte są o grę znaną z przygód Harry’ego Pottera – zgodnie ze światowymi standardami), rytm i ekspresja (nauka tańców różnych stylów tanecznych), szachy (nauka gry oraz podstawowych strategii) i inne gry planszowe (typu: „Osadnicy z Catanu”), „Wyznawcy Sanguinów” (karciana gra logiczno-strategiczna), gry i zabawy plebejskie (różne aktywności ruchowe na świeżym powietrzu), fabryka głosu (nauka podstaw emisji głosu, technik recytacji oraz wybranych piosenek).

imprezy: Turniej Quidditcha, DanceFeast (wielki turniej umiejętności tanecznych), „Wyznawcy Sanguinów” – finałowa rozgrywka, Turniej o tytuł Minstrela Quevertonu.

Wydział Dyplomacji i Rozwoju:***

przedmioty: Arkana dyplomacji (sztuka negocjacji, mediacji), Retoryka – dworskie sztuczki dyplomacji (dyskusja, obrona przed intrygami, zawieranie sojuszy), Gambit szarych eminencji (sztuka odkrywania i zrywania sieci spiskowych na przykładzie znanych postaci historycznych i ze świata fantasy), Teraz ja! (sztuka przewodzenia grupie – każdy zyska na Twojej obecności), Strategie sukcesu (umiejętność planowania i realizacji celów strategicznych), Kokosza z grosza, czyli kupieckie triki dozwolone(umiejętności handlowe, prognozowanie zysków i strat).

imprezy: „Wielka Gra o Tron” – rozgrywka gry planszowej „Gra o tron” w średniowiecznym klimacie w epokowych strojach, Finałowa rozgrywka gry planszowej „Osadnicy z Catanu” z rozszerzeniem „Miasta i rycerze” w średniowiecznym klimacie w epokowych strojach.

 

* – Drodzy Rodzice! Zajęcia i imprezy na naszych zimowiskach realizowane są z wielkim rozmachem i wykorzystaniem nowatorskich i aktywizujących metod. Podkreślić należy, iż nasi wychowawcy są zaznajamiani z podstawą programową poszczególnych poziomów edukacji, dzięki czemu przygotowują zajęcia tak, aby na każdych kształtowane były kluczowe kompetencje, np. czytanie ze zrozumieniem, myślenie matematyczne i naukowe, umiejętność wyszukiwania, selekcjonowania i analizowania informacji czy umiejętność pracy zespołowej. W czasie zajęć wykorzystujemy nowoczesne technologie (Internet, rzutnik multimedialny, syntezator mowy itp.), a każdy uczestnik ma do dyspozycji kredki, mazaki, nożyczki, kleje, kartki, bibułę i wszelkie inne niezbędne przedmioty. Poprzez starannie dobraną tematykę, ciekawą i rzeczywiście odpowiednią dla fascynatów świata fantasy, trudne i skomplikowane procesy nauczania i uczenia się, przebiegając w miłej atmosferze, w zdecydowanej większości kończą się sukcesem dydaktycznym.

** – w czasie wypoczynku realizowanych jest minimum 12 z 18 wymienionych przedmiotów i 6 z 9 imprez wieczornych w zależności od kadry na danym turnusie.

*** – zajęcia i imprezy realizowane wyłącznie w Zamku Giżycko „Skarbnicy Quevertonu”

UMOWA

pdf_download

KARTA KWALIFIKACYJNA

pdf_download

OFERTA HANDLOWA

pdf_download

Moszna_3
Gniew_1
Gniew_2
Moszna_2

Gdzie mogę się zapisać?

Przejdź do panelu rezerwacji, wypełnij i wyślij arkusz rezerwacji online!

icon_zapisy

Pierwsze zimowisko w Pałacu Witaszyce rozpocznie się za...

AKTUALNIE

Przybliżona liczba zajętych miejsc w Szkole Czarodziejów QUEVERTON w Pałacu Witaszyce w terminie 05.02.2017 – 11.02.2017 (wyrażona w procentach):

05.02. - 11.02.2017 40%

REZERWACJA dla stałych klientów

Jeśli jesteś już Uczniem Quevertonu
i wybrałeś właśnie ten program na zimę 2017,
wypełnij poniższy arkusz,
a my prześlemy wszystkie niezbędne dokumenty.
Wszystkie pola są wymagane!

Imię i nazwisko rodzica/prawnego opiekuna

Imię i nazwisko uczestnika

Telefon kontaktowy

Wybieram program wypoczynku

PAŁAC WITASZYCE

STREFA RODZICA

POMAGAMY DZIECIOM

NASZE ZAMKI

QUEVERTON W MEDIACH