Szkoła Tropicieli – krasiczyn -lato

SZKOŁA TROPICIELI
w Zamku Krasiczyn 2016
ZAREZERWUJ TERAZ!
728 66 33 23
 
 

Szkoła Tropicieli QUEVERTON w Zamku Krasiczyn

SEMESTR LETNI

Fabuła wypoczynku

Uczestnicy wybierając tę formę wypoczynku mają szansę na przeniesienie się w świat, pełen przygód, nowych, ciekawych znajomości oraz niecodziennych zajęć. Poza starannie dobranymi Mistrzami (wychowawcami), Łuczniczką, Paladynem i Asasynem, niesamowitą atmosferę buduje wielkość i tajemniczość Zamku. Dzięki przemyślanej koncepcji wypoczynku i odpowiednio zaprojektowanej strukturze programu, uczestnicy mają niepowtarzalną szansę na zabawę w świat fantasy, znany z książek o przygodach bohaterów, takich, jak np.: Will Treaty, Halt O’Carrick, rodzeństwo Pewensie czy Katniss Everdeen i Peeta Mellark.  Przez cały okres trwania wypoczynku uczestnicy grają w grę typu RPG (role-playing game) inspirowaną elementami serii książek Susanne Collins „Igrzyska Śmierci” oraz Johna Flanagana „Zwiadowcy”. Do finałowej próby dotrze tylko jeden Tropiciel – jeśli uda mu się sprostać wymaganiom – jego Bractwo otrzyma tytuł „Bractwa Pierścienia”.

Termin, cena, transport

Termin: 2016

Cena z transportem własnym rodzica:  zł

Cena z transportem organizatora:  zł 

Cena z transportem organizatora:  zł (Wrocław)

Transport do Zamku Kliczków planowany jest z miast: Warszawa, Katowice, Poznań, Wrocław.

Informacja transportowa znajdzie się w panelu STREFA RODZICA najpóźniej na 7 dni przed rozpoczęciem imprezy.

Członkowie Ligii Tropicieli QUEVERTON

W proponowanej formie wypoczynku może wziąć udział każdy, kto ukończył 14 rok życia, jest samodzielny (samodzielne dbanie o higienę osobistą, jedzenia oraz ubieranie się) i nie ukończył 18 roku życia. Dodatkowo, aby zostać tropicielem, należy spełniać wymagania zawarte w Ogólnych warunkach udziału oraz Regulaminie imprez turystycznych, organizowanych przez QUBUS Travel. Największym atutem jednak jest bycie fanem przygód “Zwiadowców” i chęć przeżycia podobnych przygód jak w książkach fantasy ich ekranizacjach (takich, jak np.: “Władca Pierścieni”, “Eragon”, “Opowieści z Narnii”, “Zwiadowcy”, inne).

Zakwaterowanie i wyżywienie

Folwark Książęcy na terenie kompleksu parkowo-pałacowego Zamku Kliczków, położonego w powiecie bolesławieckim, woj. dolnośląskie. Zabytkowy obiekt klasy turystycznej. Uczestnicy mieszkają w pokojach (2-5 osobowych) wyposażonych w łóżka, stolik, krzesła, szafę, gniazdko elektryczne. Pokoje z łazienkami. Zajęcia odbywają się w głównym budynku zamkowym, oddalonym od Folwarku Książęcego o ok. 150 m.

W każdym osobodniu uczestnik otrzymuje 3 główne posiłki tj. śniadanie, obiad (2 dania), kolację. Do obiadu podawany jest dodatkowo deser. Podczas posiłków podawane są napoje zimne lub ciepłe.

Pakiet Ucznia

Uczestnik otrzymuje w pakiecie: tunikę tropiciela szytą na miarę, koszulkę z kolorowym nadrukiem, strzałę drewnianą, herb bractwa, świadectwo ukończenia Ligi Tropicieli QUEVERTON.

Opieka medyczna i wychowawcza

Organizator turnusu zawiera umowę z lekarzem na wezwanie. Dodatkowo przynajmniej jeden członek kadry posiada status ratownika bądź instruktora pierwszego kontaktu uznanej międzynarodowej organizacji. Organizator gwarantuje zakup leków, jeśli uczestnik zachoruje na turnusie. Wszyscy uczestnicy objęci są ubezpieczeniem NW, kadra posiada dodatkowo ubezpieczenie OC.

Organizator zapewnia wymaganą prawnie opiekę wychowawczą, tj. jeden wychowawca na 15 uczestników (w grupie z dzieckiem poniżej 10 roku życia) lub na 20 uczestników (w grupie, w której wszyscy uczestnicy mają ukończony 10 rok życia). Kadrę turnusu tworzą ludzie z pasją i szerokim wachlarzem umiejętności (organizatorskich, muzycznych, tanecznych, magicznych i innych), kadra kierownicza to doświadczeni pedagodzy, często nauczyciele lub nauczyciele akademiccy. Wszyscy spełniają formalne wymagania do pełnienia funkcji wychowawcy i kierownika wypoczynku.

Program

Inauguracja semestru letniego w Lidze Tropicieli QUEVERTON podczas uroczystej kolacji, w czasie której uczestnicy otrzymają specjalne tuniki oraz zostaną przedstawieni Mistrzowie: Łuczniczka, Paladyn i Asasyn. Po kolacji nastąpi przydział do poszczególnych Bractw, które będą ze sobą rywalizować podczas wypoczynku.

Zajęcia i imprezy* realizowane w trakcie wypoczynku** skupione są wokół następujących Wydziałów:

Wydział Nauk Stosowanych:

przedmioty: zielarstwo i ziołolecznictwo (nauka o ziołach i ich wpływie na zdrowie człowieka), kryptografia i kryptoanaliza (nauka kodowania i dekodowania wiadomości za pomocą szyfrów), podstawy balwierstwa (nauka podstawowych umiejętności z zakresu pierwszej pomocy), kartoznawstwo (nauka o mapach, dodatkowo graficzne kodowanie przestrzeni – ważny element rywalizacji między Bractwami),

imprezy: Questy, zadania indywidualne i grupowe, zlecane przez Mistrzów.

Wydział Technik Obronnych:

przedmioty: strzelectwo (nauka strzelania z łuku do celu (tarczy); łuki dostosowane do wieku uczestników), fechtunek (nauka podstaw fechtunku przy pomocy specjalnych bezpiecznych mieczy z osłoną), walka wręcz (podstawowe techniki jujitsu 柔術 oraz aikido 合気道), samoobrona (np.: nauka chwytów uwolnienia
z dźwigni, obrona przed nożem itp.),

imprezy: Turniej Łuczniczy, zabawa fabularyzowana: „Igrzyska Sanguinów”, nocne zwiedzanie zamku (dla chętnych) – zwiedzanie połączone z odgrywaniem wybranych legend zamku.

Wydział Umiejętności Nadzwyczajnych:

przedmioty: galeria talizmanów (wybrane elementy z wiedzy o talizmanach, amuletach – rodzaje, historia, znaczenie), język elfów (podstawy języka elfów, pojedyncze słowa, proste zdania, fonetyka), Potęga Run (nauka kreślenia Run i ich znaczenie),

imprezy: Prezentacja Bractw z wykorzystaniem talizmanów Bractwa oraz okrzyków bojowych.

Wydział Wiedzy Tajemnej (specjalizacja)***:

przedmioty: podstawy dydaktyki i metodyki prowadzenia zajęć, organizacja przestrzeni sali zajęć, wybrane metody aktywizujące, odpowiedni dobór i wykorzystanie środków dydaktycznych i form pracy.

imprezy: współorganizacja imprezy fabularyzowanej „Komnata Tajemnic została otwarta”.

Wydział Rozrywki Niekonwencjonalnej:

przedmioty: rytm i ekspresja (nauka tańców różnych stylów tanecznych), hnefatafl (nauka gry oraz podstawowych strategii) i inne gry planszowe (typu: „Osadnicy z Catanu”), „Tropiciele” (karciana gra logiczno-strategiczna), gry i zabawy plebejskie (różne aktywności ruchowe na świeżym powietrzu),

imprezy: „Tropiciele” – finałowa rozgrywka, Turniej o tytuł Minstrela Quevertonu, Mistrzostwa Multidyscyplinarne.

 

* – Drodzy Rodzice! Zajęcia i imprezy na naszych zimowiskach realizowane są z wielkim rozmachem i wykorzystaniem nowatorskich i aktywizujących metod. Podkreślić należy, iż nasi wychowawcy są zaznajamiani z podstawą programową poszczególnych poziomów edukacji, dzięki czemu przygotowują zajęcia tak, aby na każdych kształtowane były kluczowe kompetencje, np. czytanie ze zrozumieniem, myślenie matematyczne i naukowe, umiejętność wyszukiwania, selekcjonowania i analizowania informacji czy umiejętność pracy zespołowej. W czasie zajęć wykorzystujemy nowoczesne technologie (Internet, rzutnik multimedialny, syntezator mowy itp.), a każdy uczestnik ma do dyspozycji kredki, mazaki, nożyczki, kleje, kartki, bibułę i wszelkie inne niezbędne przedmioty. Poprzez starannie dobraną tematykę, ciekawą i rzeczywiście odpowiednią dla fascynatów świata fantasy, trudne i skomplikowane procesy nauczania i uczenia się, przebiegając w miłej atmosferze, w zdecydowanej większości kończą się sukcesem dydaktycznym.

** – w czasie wypoczynku realizowanych jest minimum 12 z 15 wymienionych przedmiotów i 6 z 8 imprez wieczornych w zależności od kadry zimowiska.

*** – w czasie wypoczynku realizowane są wszystkie wymienione przedmioty i imprezy.

Zadania dla Ciebie!

Przed wyjazdem do Ligi Tropicieli:

Spakuj dobrze swoją walizkę (zgodnie z zaleceniami zawartymi w strefie dla Rodzica).

Pamiętaj, aby zabrać galowy strój oraz zeszyt.

Poproś rodziców o przygotowanie dla Ciebie specjalnego stroju i zapakuj go do walizki (strój – przebranie za Twoją ulubioną postać ze świata fantasy – nieobowiązkowe).

Ważne dokumenty turnusu - zapoznaj się!

Drogi Rodzicu, Drogi Uczniu!

Poniżej znajdują się linki do ważnych dokumentów turnusu, tj.: umowy, karty kwalifikacyjnej oraz oferty handlowej. W nich znajdziesz informacje, które określają m.in.: organizatora wypoczynku, transport zorganizowany, informację o rozpoczęciu i zakończeniu turnusu, kontakcie z dzieckiem w trakcie wypoczynku i inne. Przeczytaj koniecznie! Dokumenty ogólne – dotyczące wszystkich imprez turystycznych – znajdują się w Strefie Rodzica i Panelu Rezerwacji Online.

UMOWA

pdf_download

KARTA KWALIFIKACYJNA

pdf_download

OFERTA HANDLOWA

pdf_download

To SĄ najlepsze kolonie! Jak się zapisać?

Przejdź do panelu rezerwacji, wypełnij i wyślij arkusz rezerwacji online!

Postępuj zgodnie z procedurą zapisu dziecka!

icon_zapisy

Zamek Krasiczyn

AKTUALNIE

Przybliżona liczba zajętych miejsc w Szkole Tropicieli QUEVERTON w Zamku Krasiczyn w terminie 2016 (wyrażona w procentach):

ST w Zamku Krasiczyn 2016 0%

REZERWACJA dla stałych klientów

Jeśli jesteś już Uczniem Quevertonu
i wybrałeś właśnie ten program na lato 2016,
wypełnij poniższy arkusz,
a my prześlemy wszystkie niezbędne dokumenty.
Wszystkie pola są wymagane!

Imię i nazwisko rodzica/prawnego opiekuna

Imię i nazwisko uczestnika

Telefon kontaktowy

Adres e-mail

Rozmiar koszulki

Wybieram program wypoczynku