Zamek Baranów Sandomierski

Zamek w Baranowie Sandomierskim, podkarpackie
Sempratoria - Księstwo Płonących Kryształów
SZKOŁA CZARODZIEJÓW SEMPRATORIA
Kolonie letnie - "Skarbnicy Quatronum"
 
 

Zamek Baranów Sandomierski

Zamieszkaj w Zamku Baranów Sandomierski, tzw. Małym Wawelu!

Zamek Baranów Sandomierski do złudzenia przypomina królewski Wawel w Krakowie, rezydencja zwana „Małym Wawelem” zawdzięcza najprawdopodobniej włoskiemu architektowi i rzeźbiarzowi Santi Gucci’emu. Otoczony ogromnym parkiem stwarza niesamowite pole do popisu dla uczestników najpopularniejszej gry sportowej w świecie magii, Quidditcha. Bogato wystrojone komnaty stwarzają niesamowity klimat podczas zajęć z ziołolecznictwa, kryptografii czy zaklęć. Miejsce to oddalone w zaciszu od mugolskich miast stwarza wyśmienite warunki do treningu szermierki, dyplomacji i rozwoju umiejętności przedsiębiorczych…

I jeszcze szczypta historii: Zamek został wzniesiony pod koniec XVI wieku w miejscu średniowiecznego, obronnego dworu rycerskiego. W XV wieku dwór baranowski należał do szlacheckiej rodziny Baranowskich. Obecny kształt zamku stanowi imponujący przykład wytwornego stylu zamożnej rodziny Leszczyńskich. przechodził kolejno w posiadanie rodzin Wiśniowieckich, Sanguszków, Lubomirskich, Małachowskich, Potockich i Krasickich. Ostatnim właścicielem zamku z rodu Leszczyńskich był Rafał X, którego syn – Stanisław Leszczyński, był królem Polski.

KOLONIE LETNIE w Zamku Baranów Sandomierski

Szkoła Czarodziejów

KOLONIE LETNIE

Szkoła Tropicieli

KOLONIE LETNIE

Herb Sempratorii

Zamek Sempratoria

Zamek Baranów Sandomierski

link_do_zamku_baranow_czerwony

STREFA RODZICA

POMAGAMY DZIECIOM

NASZE ZAMKI

QUATRONUM W MEDIACH