ZAMKOWE SZKOŁY

 
 

Witamy w „roboczym” serwisie projektu „zamkoweszkoly.pl”!

Już wkrótce projekt będzie mieć własną stronę internetową. Niemniej do tego czasu gościnnie wypożyczamy jedną ze stron portalu Queverton.pl, którego fragmenty programów letnich i zimowych form wypoczynku będą realizowane w czasie zamkowej szkoły.

O projekcie

 

NAUKA przez doświadczanie

 

fabularyzowana ZABAWA z Quevertonami

 

RADOŚĆ w tajemniczym klimacie zamku

Cele projektu, czyli chcemy, aby...

UCZNIOWIE

spędzili choć kilka dni w najbardziej urokliwych i tajemniczych zamkach w Polsce, a inspirowani niezwykłą atmosferą wzięli udział w fabularyzowanych grach, animacjach i zabawach, stylizowanych zgodnie z wybranym programem,

zdobyli wiedzę i umiejętności z kręgów zapomnianej sztuki kaligrafii, kryptologii i kryptoanalizy, kartografii, czy łucznictwa, balwierstwa, fechtunku etc.,

w klimatycznych salach, z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu i ciekawych materiałów, prowadzeni przez swoich znanych i cenionych nauczycieli, realizowali wybrane elementy programów przedmiotów szkolnych, powiązanych z wybranym zamkiem, jego architekturą, historią, parkiem, otaczającym krajobrazem oraz całą przyrodą,

zacieśniali znajomości oraz przyjaźnie, czy rozwiązywali klasowe waśnie, biorąc udział w imprezach integracyjnych, budujących trwałe zespoły, rozwiązując zadania oraz wypełniając specjalne misje w grupach, bractwach, domach,

byli radośni, głodni wiedzy, a po powrocie do szkolnych murów, z uśmiechem na twarzy, zdobywali pilnie kolejne szlify edukacji.

RODZICE

byli przekonani, że ich dzieci są w bezpiecznym miejscu – zamku/pałacu, pod opieką swoich nauczycieli oraz specjalnie przygotowanych animatorów, będących jednocześnie wychowawcami wypoczynku,

wiedzieli, że ich dzieci przeżywają niezwykłe przygody, biorąc udział w starannie zaprojektowanych zajęciach, grach, zabawach oraz imprezach fabularyzowanych,

mieli świadomość, że właśnie spełniają jedno z marzeń swoich dzieciaków – mieszkanie w komnatach zamkowych, bycie przez moment swoją ulubioną postacią z filmów, książek, historii ulubionego świata fantasy.

NAUCZYCIELE

realizowali w komfortowych warunkach podstawę programową kształcenia ogólnego, wykorzystując lokalizację – zamek/pałac, w którym się znajdują, jego historię, architekturę, otaczającą przyrodę itp.,

przygotowywali swoje lekcje, w czasie, gdy ich podopieczni zdobywają niecodzienną wiedzę i umiejętności w czasie zajęć, gier, zabaw z animatorami,

uczestniczyli w starannie zaplanowanych imprezach fabularyzowanych, wcielali się w głównych, mistycznych bohaterów światów fantasy, tak bliskim dla dzieci i młodzieży, a dzięki czemu z radością i łzą w oku wspominali swoje dzieciństwo i chęć pomieszkania w zamkowych komnatach,

czerpali inspiracje do dalszej pracy, obserwując metody prowadzenia zajęć i imprez przez animatorów, edukowanych przez specjalistów QUBUS Institute.

ADRESACI

Program „zamkoweszkoly.pl” kierowany jest do uczniów wszystkich typów szkół, jako alternatywę dla „zielonych szkół” oraz jako wycieczki integracyjne i kilkudniowe wycieczki krajoznawcze.

AUTORZY

Autorami programu, jako całości, oraz poszczególnych programów są specjaliści, konsultanci zakładów QUBUS Institute oraz eksperci turystyki dzieci i młodzieży.

REALIZACJA

Realizatorem programu „zamkoweszkoly.pl” w zakresie turystyczno-organizacyjnym jest QUBUS Group Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach – Organizator Turystyki.

WSPÓŁPRACA

Nad dokumentacją, umowami, realizacją pod kątem formalno-prawnym czuwa Kancelaria VESTER w Katowicach, finansowanie projektu odbywa się pod kontrolą Equity Investment S.A.

Całość poprowadzona przez animatorów w jednym z wybranych klimatów: szkoła czarodziejów (dla fanów Harry’ego Pottera), szkoła tropicieli (dla fanów np. sagii „Zwiadowcy”), gwiezdna akademia (dla fanów „Gwiezdnych Wojen”)!

Animatorzy prowadzą zajęcia z uczniami od godz. 09:00 do godz. 21:45 (za wyjątkiem obowiązkowych zajęć edukacyjnych prowadzonych przez nauczycieli).

Zajęcia prowadzone przez animatorów realizują wybrane elementy podstawy programowej kształcenia ogólnego z przedmiotów takich, jak np. historia, wychowanie fizyczne, plastyka, technika, itp.

Dokąd można pojechać?

Zamek Moszna
(woj. opolskie)

Zamek Gniew
(woj. pomorskie)

Zamek Giżycko
(woj. warmińsko-mazurskie)

Zamek Czocha
(woj. dolnośląskie)

Zamek Krasiczyn
(woj. podkarpackie)

Zamek Baranów Sandomierski
(woj. podkarpackie)

Zamek Kliczków
(woj. dolnośląskie)

Pałac Witaszyce
(woj. wielkopolskie)

Pałac
w Zakrzowie
(woj. opolskie)

A OTO KILKA ZDJĘĆ Z NASZYCH IMPREZ TURYSTYCZNYCH!

W jakich terminach?

Dostępne terminy wyjazdów w roku szkolnym 2015/2016:

Terminy:

od 21 września 2015 r. do 12 grudnia 2015 r. – „jesień 2015”

od 14 marca 2016 r. do 18 czerwca 2016 r. – „wiosna 2016”

A jaka cena?

Cena rozpoczyna się już od 599,00 PLN za uczestnika, niemniej faktyczna cena uzależniona jest od lokalizacji, czasu pobytu oraz wyboru programu.

Jak mogę poznać szczegóły?

Po wypełnieniu poniższego arkusza zapytania, otrzymasz na wskazany adres e-mail pełną ofertę wraz z ceną i informacjami do konkretnej lokalizacji, programu, możliwości zajęć fakultatywnych itd.

OSOBA WYPEŁNIAJĄCA ARKUSZ

Imię i nazwisko osoby wypełniającej arkusz

Adres poczty elektronicznej osoby wypełniającej arkusz

Numer telefonu osoby wypełniającej arkusz

WYBIERAM

TERMIN:

LOKALIZACJĘ:

PROGRAM:

INFORMACJE DODATKOWE

Wybieram poniższą opcję transportu do Zamku*:

Szacowana liczba uczestników

DANE SZKOŁY

Nazwa szkoły

Adres szkoły

Adres e-mail (wymagane)

Telefon kontaktowy (wymagane)

Wysłanie niniejszej rezerwacji jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych zawartych w Arkuszu w związku z chęcią udziału w programie "zamkoweszkoly.pl", organizowanym przez firmę QUBUS Group Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach, wpis do ewidencji Organizatorów Turystyki Marszałka Województwa Śląskiego nr 1016. Jednocześnie oświadczam, że zostałem poinformowany o prawie wglądu do podanych danych i możliwości ich poprawiania (zgodnie z art. 23 ust 1 pkt 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych - Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926 – tekst jednolity ze zm.). Administratorem danych jest QUBUS Group Sp. z o.o., 40-208 Katowice, ul. Ścigały 10. Dane będą przetwarzane wyłącznie do w/w celów.